Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak kompresji na jednym cylindrze


snejkusek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, samochód na lawecie pojechał do serwisu Boscha. Diagnoza wykazała zerową kompresję na 2 cylindrze. Stwierdzili że remont silnika bądź podmiana słupka, ale głowicy jeszcze nie ściągali.

Pytanie do was, czy jest możliwa inna przyczyna niż wypalony tłok bądź wypalony zawór ?

Samochód normalnie palił, jeździł, ostatnio odpaliłem i zaczął telepać całą budą i silnikiem. Korekty wtryskiwaczy były zawsze bliskie 0... Zero oznak że coś niepokojącego się dzieje, równo pracował. Samochód nie dymił.

Pytania które mi się nasuwają, czy jeżeli jeden cylinder miał zerową kompresję silnik miał prawo odpalić ?

Czy mógł się wyłamać wirnik od turbo i uszkodzić zawór ssący ?

Czy klapa gasząca może mieć wpływ na kompresję na tylko jednym cylindrze ?

Nie wiem jak podejść do tematu, proszę o opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, snejkusek napisał(a):

Witam, samochód na lawecie pojechał do serwisu Boscha. Diagnoza wykazała zerową kompresję na 2 cylindrze. Stwierdzili że remont silnika bądź podmiana słupka, ale głowicy jeszcze nie ściągali.

Pytanie do was, czy jest możliwa inna przyczyna niż wypalony tłok bądź wypalony zawór ?

Samochód normalnie palił, jeździł, ostatnio odpaliłem i zaczął telepać całą budą i silnikiem. Korekty wtryskiwaczy były zawsze bliskie 0... Zero oznak że coś niepokojącego się dzieje, równo pracował. Samochód nie dymił.

Pytania które mi się nasuwają, czy jeżeli jeden cylinder miał zerową kompresję silnik miał prawo odpalić ?

Czy mógł się wyłamać wirnik od turbo i uszkodzić zawór ssący ?

Czy klapa gasząca może mieć wpływ na kompresję na tylko jednym cylindrze ?

Nie wiem jak podejść do tematu, proszę o opinie...

Dodam że gdy zaczął bardzo nierówno pracować samochód wciąż nie dymił !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...