Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap licznika pol-fis jaeger na full fis vdo - jak z tym immo wkoncu?


Raresz Fochatek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem licznik z full fisem na szrocie z racji tego, że mój pół fis jaeger juz sie konczy. Dzis probowalem zrobic swapa ale nie daje sobie rady z immo i zastawiam sie czy wogole to bedzie dzialac?
Czytałem, że podobno działa tylko jak się zmienia (w moim przypadku) z licznika z cyfrowym zegarkiem na inny z cyfrowym. Więc mój jest z cyfrowym i ten co dorwałem także. Problem jest taki, że moje auto ma immo2 a nowy licznik ma immo3 i przy próbie zakodowania kluczy wyskakuje error. Da radę to jakoś ogarnąć czy zostaje mi jedynie szukanie takiego samego pół-fisa?

Wrzucam wszystkie informacje jakie posiadam, moze to ulatwi sprawe. ja juz pol dnia dzis sobie tym ryje głowe i doszedlem do momentu gdzie im wiecej czytam tym wiecej nie rozumiem.


Auto: A4 B5 1.8T 2000r AWT(prawdopodobnie tak by wynikalo z nru ECU)

Nr sterownika: 4B0 906 018R

 

Stary licznik: 8D0 920 900P

Nowy licznik: 8D0 920 932 X

 

Info ze starego licznika:

EEPROM Status:
- Type: ECU_eeprom
- Version: Immo2
- VIN: WAUZZZ8DZ1A033447 (Audi 2001)
- SKC: 09737
- Immobiliser: On
- Checksum: OK
- Size: 512bytes
- Cluster Code: 29 23 3B 59 81 98 B6
- P0601 DTC: not set
- Immo ID: AUZ5Z0Y6124058
- Softcoding ID: 11001
- Tuner Tag:
- Flash Programming (successful): 1
- Flash Programming (attempts): 0

 

Generalnie pin udało mi się wydobyć Vag K+Can Commanderem 2.5, pierwsza próba zakodowania kluczyków też nim, pozniej VCDS.

 

Błędy z licznika:

VAG-COM Version: Release  311.2-N

Control Module Part Number: 8D0 920 932 X  
  Component and/or Version: B5-KOMBIINSTR. VDO D17 
           Software Coding: 16062
            Work Shop Code: WSC 00222
           Additional Info: XXXXXXXXXXXXXXXXX     AUZ7Z0E2763877
7 Znalezione:  
01039 - Coolant Temperature Sensor (G2)
        29-00 - Short to Ground
00779 - Outside Air Temp Sensor (G17)
        30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent
01128 - Immobilizer Pickup Coil (D2)
        35-10 - - - Intermittent
01176 - Key
        65-10 - Unauthorized - Intermittent
01176 - Key
        07-10 - Signal to Low - Intermittent
01177 - Engine Control Unit
        49-00 - No Communications
00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266)
        30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

 


 

Zrzut ekranu 2023-04-16 171730.png

Zrzut ekranu 2023-04-16 171757.png

Zrzut ekranu 2023-04-16 174306.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie masz immo3 i procedura adaptacji jest inna. @Banancały temat o tym zrobił gdzie wsio wyjaśnione elegancko.

Jak byś podesłał wsad z ECU i licznika VDO to można to zrobić bez adaptacji vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam wsady, jak narazie to dorwalem poradnik soulmaster i tak byla zwykla adaptacja nie sadzilem ze cos pojdzie nie tak :D

 

wlasnie przegladam forum i patrze tak po tym odczycie wsadu z jaegera:

SKC: 09737

Rozumiem ze to pin ze starych zegarow tak? Moge to ogarnac w sposob opisany w screenshocie? Przetrzepalem wczoraj caly internet po angielsku i nie znalazlem takiej procedury nigdzie ;o

 

 

a4b5.bin vdo_licznik_eeprom.bin

Screenshot_20230417-082019_Chrome.jpg

Edytowane przez Raresz Fochatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłeś flash a potrzebny Eeprom z ECU.

 

https://a4-klub.pl/topic/413984-procedura-adaptacji-immo3/

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech to zrobi wg procedury i nie będzie problemu

 

A AWT to zawsze immo3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, nie rozumiem tego. Tzn wynika z tamtego posta ze to immo3, a czemu jak zczytalem zawartosc eeprom to pisalo immo2?

 

EEPROM Status:
- Type: ECU_eeprom
- Version: Immo2

 

Rozumiem, ze chodzilo Ci o ten plik z ktorego wzialem te dane tak? Sorki dopiero zaczynam zabawe w te klocki jeszcze jestem na etapie laczenia co jest co.

 

Pytanie najwazniejsze: czy jak zrobie adaptacje w sposob opisany w tamtym temacie, bede w stanie nadal w jakis sposob wrocic tymczasowo do jaegera?

1. Nie zrobilem szarej kostki jeszcze, chcialem zobaczyc czy wogole ten licznik zadziala w tym aucie.

2. Czy zamiast wracac do jaegera, jesli juz odpale auto na nowym liczniku, da sie jakos wylaczyc programowo na chwile te wszystkie bledy zarowek itp? W sensie zeby dalo sie po ludzku jezdzic poki nie ogarne manetki(juz czekq na szrocie) i szarej kostki? Licze sie z tym ze wiazke troche czasu bede robil wiec mysle ze lepiej na chwile bd wrocic do starego licznika - jestem okropnie kijowy jesli chodzi o kabelki wiec zakladam ze zejdzie mi dluzej niz przecietnej osobie(zrozumienie i pewnie duzo szukania rozwiazan w miedzyczasie). Tak jesli chodzi o kabelki to nawet manual dla najwiekszego debila moze mi nie pomoc :D

 

EDIT: z tego wszystkiego zapomnialem ze mam 2 auto i w sumie to moze stac. Wiec chodzilo mi zeby sie dalo po ludzki jezdzic na ktorymkolwiek liczniku przez ten czas zanim nie dorwe czesci :D

Edytowane przez Raresz Fochatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zrobienia adaptacji i tak musisz odczytać Eeprom z ECU lub jaegera żeby pin wydobyć.

Jak masz szarą kostkę to dajesz trzy piny do masy i ostrzeżenia znikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Fazii napisał(a):

Do zrobienia adaptacji i tak musisz odczytać Eeprom z ECU lub jaegera żeby pin wydobyć.

Jak masz szarą kostkę to dajesz trzy piny do masy i ostrzeżenia znikają.

 

Ten pin to bedzie to: ?

EEPROM Status:
- Type: ECU_eeprom
- Version: Immo2
- VIN: WAUZZZ8DZ1A033447 (Audi 2001)
- SKC: 09737
- Immobiliser: On

 

To jest z pliku kiedy sciagalem wsad z eepromu jak siedzial Jaeger jeszcze w celu symulacji immo off(przymiarka na przyszlosc). Ten SKC to bedzie pin? I ponawiam pytanie czemu pisze tam Immo2? To bylo wyciagane jakims programem chyba sie nazywal Eeprom Programmer lub cos takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie udało mi się. 

" wpinamy nowe zegary wchodzimy w 17-Instuments , kodujemy , adaptujemy w 60 kanale ( ustalając prawidłową komunikację licznika z samochodem ) , po wpięciu nowych zegarów powinna migać kontrolka immo."

 

Strasznie mylący opis. Najpierw wpisałem tam 00142 i zatwierdzilem, pozniej dopiero sie skaplem ze to nie w tym miejscu mialem to wpisac, po chwili poprawilem, i strzelam, że miałem tam przepisać 0 tak jak było tak? Jesli tak to wlasnie tak zrobilem.

 

Zalogowalem sie pinem nowego licznika, ale w kanale 50 wyskakuje error.

 

" W bloku pomiarowym 25 licznika można sprawdzić komunikację immo z ECU po CAN ( 0 - brak , 1 - immo3 , 2 - immo2 ) , jak będzie 0 to nic nie zrobimy i wtedy prawdopodobnie jest wyłączony immobilzer w ECU. "

Z tego też nic nie zrozumiałem - u mnie jest właśnie 0 i co to znaczy "to nic nie zrobimy"? Czy to znaczy, że licznik jednak bedzie nieprzydatny czy jednak da sie coś z nim zrobić?

 

EDIT: Nie wiem czy to ma znaczenie, ale ogolnie w ksiazce serwisowej pisalo ze silnik to chyba ANB skreslone i napisane APU, ale sterownik po numerze wychodzi ze jest AWT i sonda jest szerokopasmowa. Ale w sumie chyba w tym wszystkim glownie o sterownik silnika sie rozchodzi tak?

 

EDIT2: Czy dobrze zrozumialem, trzeba umiescic VIN mojego auta we wsadzie z nowego licznika tak? (podgladalem wlasnie podgladem na total commanderze ten plik i faktycznie pokazuje inny VIN niz moj) Jesli mam go na kompie, trzeba po prostu edytowac wsad i go wgrac spowrotem? Jesli tak to jakim programem najlepiej to zrobic(na ta chwile jedyne co znalazlem co pozwala po ludzku edytowac VIN to chyba visualme7logger - dziwne bo pokazuje mi inny pin niz vag kcan commander, i eepromtool z linii komend)?

 

Pytanie 2: dam rade go normalnie wgrac tym samym czym zgrywalem, czyli VAG K+Can Commander 2.5? Glownie mi sie rozchodzi czy bedzie trzeba wstawiac sterownik w boot mode(wolalbym uniknac bo jeszcze tego nie robilem)?

 

Pytanie 3: Moglby ktos mnie poprowadzic za reke na messengerze/whatsappie? Nie chce przeginać i kogos naciagac czasowo ale naprawde chcialbym miec to juz z glowy bo szperam w necie i sam juz sie w tym wszystkim gubie.

Zrzut ekranu 2023-04-17 184303.png

Zrzut ekranu 2023-04-17 184517.png

Zrzut ekranu 2023-04-17 185132.png

Zrzut ekranu 2023-04-17 205533.png

Zrzut ekranu 2023-04-17 211316.png

Edytowane przez Raresz Fochatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W kanale 60 musisz mieć wartość 1025 a nie 0. Pewnie przez to w bloku pomiarowym 25 masz 0.

Daj Eeprom z ECU i zrobimy gotowy wsad pod licznik VDO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Raresz Fochatek wrzucaj w końcu ten wsad eeprom z ECU i ogarniemy bo z tego się już jakiś tasiemiec godny Mody na Sukces robi ?

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok tutaj leca wsady. i jak cos to dam rade to wgrac bez boot mode, vag k can commanderem?

a4b5eeprom_stary.bin vdo_licznik_eeprom.bin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Raresz Fochatek napisał(a):

ok tutaj leca wsady. i jak cos to dam rade to wgrac bez boot mode, vag k can commanderem?

a4b5eeprom_stary.bin 512 B · 1 pobranie vdo_licznik_eeprom.bin 2 kB · 1 pobranie

Poniżej wsad do licznika

 

Nowy_vdo_licznik_eeprom.bin

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wielkie, obadam wieczorem lub jutro i dam znac jak poszlo. I mam to wgrac Vag kcan commanderem? Tzn da rade bez boot mode?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz Eeprom programmer więc lepiej tym. Wygrywasz to do licznika, żaden tryb boot mode nie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wielkie jeszcze raz. Uczepilem sie tego boot mode bo pierwsze co dorwalem to byl tool 95040(chyba tak to szlo) zeby zdjac immo ale podobno zeby go wgrac zpowrotem trzeba wejsc w tryb boot mode dlatego taki bylem przestraszony :D ale jak nie trzeba to swietnie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...