Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap licznika pol-fis jaeger na full fis vdo - jak z tym immo wkoncu?


Raresz Fochatek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojecia :D dopiero raczkuje w tym temacie.

 

A gdyby to byl ten Jaeger to wtedy juz trzeba boot mode? Czy to ze eeprom siedzi tam w ECU dyktuje potrzebe boot mode czy w Jaegerze tak samo bez niego by sie dalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ecu nic nie zmieniasz w eepromie , tylko odczyt był potrzebny , dlatego żaden  bootmode niepotrzebny. 

 

Przy adaptacji immo vcds licznik dostosowuje się do ecu a nie na odwrót, i to samo Fazii zrobił tylko ręcznie -  przepisał odpowiednie dane. Wrzucasz ten wsad do licznika i pozostaje tylko dodanie kluczyków.

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest juz jasne ? ale chodzilo mi o inna sytuacje - bo teraz tylko zczytanie mi bylo potrzebne ale:

 

- zakladajac ze bym uzywal dalej Jaegera a chcial w nim wylaczyc immo i wgrac z powrotem to wtedy by bylo potrzebne boot mode?

 

Tzn z ciekawosci dlq uzupelnienia wiedzy pytam o calkowicie inna sytuacje "co gdybym mial wgrac wsad majac nadal Jaegera". Bo to ze teraz BM mi nie potrzebne to juz jest jasne bo wgrywam w VDO do licznika a nie do ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wszystko poszlo spoko az do momentu kiedy wchodze w kanal 050.

Nie poszlo moim VC, wlaczylem wersje angielska.
Wchodze w Instruments, (adaptacje 1025 juz mam zrobiona) loguje sie pinem 09737 - ikonka zastyga w miejscu nie miga. Wchodze w kanal 050 i jest PIN? wiec wpisuje w new value 09737 i pokazuje mi WAIT no i w opisie banana jest ze ma to zajac chwile a mi po 2 minutach nadal nic nie wyplulo. Probowalem tez pin 09746 i to samo. 

Jestem juz tyci tyci od osiagniecia celu.

VIN widoczny juz w polu extra wiec wychodzi na to ze wszystko powinno banglać. Może zły pin wpisuje, ale skoro 09737 dziala w menu glownym to juz sam nie wiem ocb.

Zrzut ekranu 2023-04-18 171238.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty dalej nie kumasz ? żadnej adaptacji 50 kanału juz nie robisz.... Tylko login i adaptacja kluczyków przez kanal 21

 

A stary zegar w każdej chwili wkladasz i musi dzialać bo tak to dziala w immo3

 

 

Aha adaptacja 50 kanału przy immo3  albo vcdsem albo vcdslite , vag-comem nie idzie 

 

 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przeczytalem to wlanie na spokojnie jeszcze raz 5 min temu i wlasnie sie ubieralem zeby leciec szybko zobaczyc czy dziala :D sorki mialem dzis naprawde ciezki dzien i w dodatku jednym okiem w laptopie a drugim musialem "mlodego adhd" pilnowac :D lece obadac i zaraz napisze :P

 

EDIT:
Udalo sie dzieki!!!! jestescie najjlepsi :D:D:D ale nadal jedna rzecz nie daje mi spokoju(tzn wszystko dziala bez obaw :D zostala mi tylko wiazka do dorobienia szarej kostki).

 

nadal nie powiedzieliscie mi czemu na zrzucie ze starego licznika jest wpisane immo2:
EEPROM Status:
- Type: ECU_eeprom
- Version: Immo2
- VIN: WAUZZZ8DZ1A033447 (Audi 2001)
- SKC: 09737
- Immobiliser: On

 

?

Edytowane przez Raresz Fochatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo program się myli...jak jest vin w ecu to immo3 , w immo2 nigdy nie ma vinu i nawet pinu tez brak.

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce przeginac ale mam jeszcze 1 pytanie. Kupilem ten licznik z peknieta szybka z zamiarem zamiany za ta z Jaegera...jak sie okazalo demontaz tej szybki wcale nie jest taki prosty i teraz mam 2 pekniete szybki ? :D

 

1. Rozumiem ze jesli nie chce jeszcze raz przez to wszystko przechodzic kupujac inny, to  najlepiej znalezc taki sam licznik i wymienic obudowe tak?

 

2. jesli tak to podejdzie tez obudowa od tego licznika z zegarkiem analogowym? W sumie w obu przypadkach zegarki sa zamontowane na tarczach wiec moze niczym by sie nie roznily?

 

3. Nie ma ktos z was takiego zepsutego licznika z ktorego pasowalby ten plastik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej szybki się nie przekłada. Wymieniasz jedynie obudowę. VDO do jaegera nie pasuje.

Do polifta pasuje obudowa z licznika z analogowym zegarkiem pod warunkiem, że oba są VDO 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...