Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto chodzi jak traktor. Wymiana oleju wspomagania nie pomogła


Louu

Rekomendowane odpowiedzi

@Rob@k Zdejmę jeszcze pasek, zablokuje łopatki i postaram się zakręcić w jedną stronę, chociaż przy teście na gaszonym silniku przez 2ga osobę widać, że wirnik nie staje od razu na amen ale delikatnie się buja. 

@greg2505 wydaje mi się, że u mnie siedzi ten napinacz, za 100 zeta, bo mój vin to 8E4 dodatkowo był na klucza 19, a prawie każdy mówił o 17 nastce. Będzie trzeba wymienić :) da rade ogarnąć samemu? 

 https://allegro.pl/oferta/ina-napinacz-paska-audi-a4-b6-b7-b8-1-9-2-0-tdi-11985305185

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Louu napisał(a):

@Rob@k Zdejmę jeszcze pasek, zablokuje łopatki i postaram się zakręcić w jedną stronę, chociaż przy teście na gaszonym silniku przez 2ga osobę widać, że wirnik nie staje od razu na amen ale delikatnie się buja. 

@greg2505

 

Tak ma być, tak właśnie działa sprzegiełko alternatora. Możesz jedynie sprawdzić czy łożysko huczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Langista zrzuciłem dzisiaj pasek i poruszałem trochę sprzęgiełkiem alternatora i słuchać było z niego delikatne piski + jak kręci się bezwładnie, to ma bicie. Co do testu na zatrzymywanie się wirnika nie mogłem ogarnąć czy się ruszał, czy stawał, jeśli się ruszał, to pewnie minimalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ogarnięte. Dzięki wszystkim zainteresowanym. 

Przez weekend majowy długo czekałem na klucz do sprzęgła alternatora, co najlepsze klucz na nic się zdał, bo tak trzymało i ostatecznie podjechałem z altkiem do majstra, co mi czasem ogarnia i tam poszło kluczem pneumatycznym i to też musiał użyć większego z dwóch które ma. Po tym zabiegu autko zachowuje się normalnie. 

Żeby wyciągnąć altka, to dorobiłem sobie klucz do wiska z klucza od szlifierki kątowej, zablokowałem wisko i odkręciłem je, wtedy śruba dolna od altka wyszła, ale żeby go wyjąć musiałem łomem podważać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...