Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima nie działa, a czynnik jest


Andrzejgruz
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Andrzejgruz,

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz gdzieś podjechać odciągnąć czynnik inaczej nie wymienisz dyszy i osuszacza,mi znajomy odciągnął czynnik,pomontowałem wszystko sobie sam i później napełnił,mam do niego ze 300m także nie było problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, greg2505 napisał(a):

Te zestawy są chyba tylko do uzupełnienia

dokładnie... kiedyś duda z tvn turbo reklamował zestaw do nabicia od zera, ale dla mnie (wykształcenie o tym profilu i trochę lat w pracy klimie) to po prostu herezja...

 

@Andrzejgruz a co z tymi temperaturami tych rurek, przewodów co przechodzą przez gródź do parownika? dotykałeś ręką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, greg2505 napisał(a):

Te zestawy są chyba tylko do uzupełnienia

Te zestawy to oszustwo i wiążące się z  tym niebezpieczeństwo stosowania ich. W tych pojemnikach nie ma czynnika R134a czy R1234yf tylko zazwyczaj Propan-Butan. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Te zestawy to oszustwo i wiążące się z  tym niebezpieczeństwo stosowania ich. W tych pojemnikach nie ma czynnika R134a czy R1234yf tylko zazwyczaj Propan-Butan. 

Nigdy tego nie stosowałem i nie zamierzam, szczerze to nie interesowałem się takimi zestawami ,ale dobrze wiedzieć co to za syf i przestrzegać przed stosowaniem innych

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, greg2505 napisał(a):

Nigdy tego nie stosowałem i nie zamierzam, szczerze to nie interesowałem się takimi zestawami ,ale dobrze wiedzieć co to za syf i przestrzegać przed stosowaniem innych

dobijanie gazu to tylko manometry i prawdziwy czynnik, najlepiej przez chłodziarza... natomiast gdy zero czynnika, zawsze azot, test szczelności, próżnia i czynnik... a nie od razu czynnik z dezodoranta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sahipp napisał(a):

dobijanie gazu to tylko manometry i prawdziwy czynnik, najlepiej przez chłodziarza... natomiast gdy zero czynnika, zawsze azot, test szczelności, próżnia i czynnik... a nie od razu czynnik z dezodoranta...

Ja wiem jak to się robi ,pod nosem mam znajomego który się tym trudni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u znajomego mechanika, sprawdził poziom czynnika 140 g, ściągnął go i wymiennie skraplacz, osuszacz i dyszę i podjadę do niego zeby mi dobił do pełna i powinno hulać. Więc temat będzie raczej do zamkniecia, ale za kilka dni dam znac czy pomoglo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniony osuszacz, dysza oraz skraplacz i jutro jedzie na nabicie klimy, tylko mnie martwi błąd 00819 bo wcześniej błędu nie było i się zastanawiam czy ten błąd to efekt braku czynnika czy sie uj***ł czujnik wysokiego ciśnienia. Bo czynnika nie ma a np mogę wyłączyć econ .

Edytowane przez Andrzejgruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Problem rozwiązany, klima nie chodziła bo nie było czynnika a sam układ miał mikro pękniecie. Wymieniony skraplacz, osuszacz, dysza, sprawdzana szczelność azotem nic nie ubyło. A czujnik świecił bład bo nie było czynnika. Temat rozwiązany, do zamknięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...