Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z niskim ciśnieniem paliwa a6 c6 ccwa


Rzeznik533

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem z ciśnieniem paliwa na wyższych obrotach mam za niskie ciśnienie paliwa.
Przy 3,8 tys wywala błąd za niskie ciśnienie paliwa przestawiłem z 230 bar na 220bar ale dalej mi wywala błąd tylko ze już lekko powyżej 4tys.
Jeden z tunerów mówił abym wyczyścił sitko pompy paliwa w zbiorniku.
Czy poza pompa w zbiorniku jest jeszcze jakaś inna.
Auto obecnie ma wgrany program na ponad 300ps
Dodam ze silnik z całym osprzętem zmieniony na starym było to samo tylko ze jakiś imbecyl wyłączył błąd (obecnie nowy soft i już pokazuje błąd), ale również przy 3.8tys odcinało auto , także pompa cr jak i czujniki w listwach raczej odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manometr, podpiąć się przed filtrem paliwa i sprawdzać jakie ciśnienie idzie, jak będzie 4 bary to pompa sprawna. Potem zmierzyć za filtrem paliwa, jak tam będzie znaczny spadek, filtr do wymiany. Jeżeli za filtrem ok to dalej pompa cr (tłoczek w niej konkretnie, lubi się wycierać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2023 o 00:00, Langista napisał(a):

Manometr, podpiąć się przed filtrem paliwa i sprawdzać jakie ciśnienie idzie, jak będzie 4 bary to pompa sprawna. Potem zmierzyć za filtrem paliwa, jak tam będzie znaczny spadek, filtr do wymiany. Jeżeli za filtrem ok to dalej pompa cr (tłoczek w niej konkretnie, lubi się wycierać).

Auto jest po zmianie silnika na ccwa 164tys wraz z całym osprzętem, przed tem był cdya i objawy były takie same czyli odcinanie mocy przy 3.8tys tylko wcześniej tuner wyciął mi błąd w kompie i nic nie powiedział.

obcnie komp został wyczyszczony i zrobiony na nowo i ten sam objaw przy 3.8 i wywala błąd, tuner zmienił minimalne na listwie z 230bar na 220bar aby zrobić jakiś tam pomiar i błąd wyskakuje przy 4.5tys (na 230bar było to jakieś 4,1tys obrotów)

ale tak czy inaczej chce to naprawic.

pojade sprawdzić na warsztat te ciśnienia.

ktos mi napisał ze c6 lift pod podłoga ma dodatkowa pompę a mam zapasowa wyjęta z dawcy a4 b8 może to jej wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...