Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t BFB 163KM pytanie dotyczące katalizatora


Aciekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Czy jest ktos w stanie ocenic po zdjeciach w jakim stanie jest ten katalizator czy tak jak wyglada jest zatkany czy wyglada ok . Dzieki z gory

20230503_170048.jpg

20230503_170043.jpg

20230503_170038.jpg

20230503_170011.jpg

20230503_165720.jpg

20230503_165715.jpg

20230503_165654.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest w stanie po tych zdjeciach stwierdzic czy jest on w dobrym stanie ? Nie wiem jak wygląda przypchany kat stąd moja prośba o weryfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale coś ci się dzieje czy tak szukasz dziury w całym?

Ps moim zdaniem ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z pocącą sie turbiną puszczała olej w dolot i ogolnie kopciło mi sie z pod maski takie miala wycieki , założylem nową turbine po regeneracji wszystko suche ale dalej sie grzeje bardzo solidnie i dalej gdzies dopala sie albo nie wiem bo ciagle z nawiewów czuć smrud spalenizny takiej typowej silnikowej , nie wiem czy ta turbina powinna miec taka temperature i dlatego obstawialem zapchany katalizator , ogolnie rzecz biorąc walcze głownie z zapachem w kabinie gdy po jezdzie sie zatrzymuje to czuć z kratek własnie opisywany wyzej smród , dodam ze uszczelka pokrywy zaworów nowa , napinacz i łancuszek rozrządu także nowy turbina nowa i dalej smierdzi opadają mi już ręce .. ps : cały używany silnik wstawiony drugi i też to samo jednym slowem brak słow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bym obstawiał nieszczelność wydechu, np na plecionce często się zdarza albo coś w ten deseń.

Nie wiem czy tak ma wyglądać niezapchany kat ale powiem Ci tak zaglądałem do swojego jesienią jakoś(niestety zdjęcia gdzieś przypadkiem wywaliłem) i wyglądał podobnie a takich efektów nie mam więc raczej nie to jest powodem.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...