Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Zakłócenia w CB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Może odkopuję temat, ale propos zakłóceń z xenonów HID to mam pewną radę. Która pomogła mi i kilku moim znajomym, co też mieli zakłócenia na CB po włączeniu lamp.

Oryginalne ksenony mają ekranowany kabel który idzie z przetwornicy do żarnika, czego zwykłe HIDy nie mają.

Więc owinąłem ten kabel folią aluminiową, tak żeby folia dotykała metalowego pierścienia na przetwornicy po to żeby była masa na tej folii. Po takim zabiegu zakłócenia ustały.

Opublikowano

bardzo słusznie kolego taki nie ekranowany kabel działa jak antena która generuje zakłócenia przetwornicy lamp

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

Może odkopuję temat, ale propos zakłóceń z xenonów HID to mam pewną radę. Która pomogła mi i kilku moim znajomym, co też mieli zakłócenia na CB po włączeniu lamp.

Oryginalne ksenony mają ekranowany kabel który idzie z przetwornicy do żarnika, czego zwykłe HIDy nie mają.

Więc owinąłem ten kabel folią aluminiową, tak żeby folia dotykała metalowego pierścienia na przetwornicy po to żeby była masa na tej folii. Po takim zabiegu zakłócenia ustały.

potwierdzam,patent z folią aluminiową naprawde działa.

miałem problem z hid'ami ,wymieniłem na inny zestaw który miał na 100% nie zakłócać i niestety mimo zapewnień sprzedawcy też zakłócał.wypróbowałem patentu z folią,stary zestaw dalej zakłócał,natomiast w nowym zakłócenia zdecydowanie zmalały,poprawa jest na tyle znacząca,że odpuściłem sobie reklamowanie hid'ów,teraz można normalnie używać cb :) dodam jeszcze,że nie miałem problemu z radiem tylko z cb

Opublikowano

Ja gdzieś kiedyś czytałem żeby w żadnym wypadku nie ekranować samemu przewodów :gwizdanie:

Opublikowano

Ja gdzieś kiedyś czytałem żeby w żadnym wypadku nie ekranować samemu przewodów :gwizdanie:

Fakt, może się zmienić impedancja, wprowadzamy dodatkową pojemność. Jednak gdy nie ma wyjścia to wybiera się lepsze zło, tak to już jest, najważniejsze żeby SWR był niski.[br]Dopisany: 13 Marzec 2010, 22:19_________________________________________________Takie izolowanie może tylko zakłócić działanie lamp, skoro działają to znaczy że jest ok. Najprawdopodobniej wprowadzamy straty w zasilaniu lamp, co jest jednoznaczne z większym poborem mocy z akumulatora (jednak to nas zbytnio nie interesuje, że kilka wat będzie więcej pobierane)

Opublikowano

Niestety ja patentu z folią nie mogę potwierdzić, moje HIDy są na niego odporne i dalej pięknie szumi mi radyjko :wallbash:

Opublikowano

Znalazłem kiedyś coś takiego na forum vectry:

Mi się udało wyelimnować te zakłócenia. Popytałem troch mondrych ludzi i mam na to sposób, u mnie dzial elegancko!!!

Żaden fabryczny filtr nie jest dość mocny żeby wyłapać zakłócenia z xenonu, trzeba go sobie poprostu zrobić. Ja kupiłem 3 pierścienie z ferrytu średnicy 25 mm i wysokości 20 mm złorzyłem je razem i owinelem około 3 metrami drutu miedzianego 1 mm2 z obu stron wypuściłem końćówki drutu calość zaizolowałem taśmą i wlutowałem na przewód + przy samym CB radiu efekt znakomity. Koszt 9 złoty pierścionki , drut w szpargałach leżał efekt znakomity. Miłej zabawy Tomy_B !!

Ja też wtrącę swoje 5 groszy. Zamiast pierścieni proponuję antenę ferrytową (radio domowe z zakresem AM), na niej około 30 zwoji drutem DNE (drut nawojowy emaliowany), i dodatkowo przed i po "cewce" równolegle pojemność około 100nF.

Robił ktoś już takie filtry?

Opublikowano

Nie bardzo wiem gdzie założyć ten pierścien, na antenę?? I jak to ma działać?? Chyba to jest filtr na zasilaniu CB, to wtedy tak, tylko po co go montować jak można kupić gotowe.

Opublikowano

Nie bardzo wiem gdzie założyć ten pierścien, na antenę?? I jak to ma działać?? Chyba to jest filtr na zasilaniu CB, to wtedy tak, tylko po co go montować jak można kupić gotowe.

Z tymi gotowymi to różnie bywa :cool1:

Opublikowano

Nie bardzo wiem gdzie założyć ten pierścien, na antenę??

i wlutowałem na przewód + przy samym CB radiu
Opublikowano

W sumie nie wiem czy dobry wątek ale jakby ktoś szukał przetwornic, które nie zakłócają ani radia ani cb radia to śmiało mogę polecić firmę xenonowe.pl - przetwornice produkowane w Japonii. Sprawdzone przeze mnie i brata - nie powodują żadnych zakłóceń.

http://www.xenonowe.pl/index.php?MENU=oferta&id=79

Opublikowano

jak wyłączysz ANL będziesz miał taki efekt a jak włączysz efekt "dodawania gazu" zniknie,ANL to filtr :)

Opublikowano

Nie bardzo wiem gdzie założyć ten pierścien, na antenę?? I jak to ma działać?? Chyba to jest filtr na zasilaniu CB, to wtedy tak, tylko po co go montować jak można kupić gotowe.

Z tymi gotowymi to różnie bywa :cool1:

No jak masz zamiar kupić na jakimś rynku od ruskich to lepiej zrobić samemu :P

Opublikowano

Kolego armistead bardzo dobry wątek wybrałeś, tutaj wszyscy szukają sprawdzonych przetwornic, które nie szumią.

Napewno ktoś skorzysta z oferty tego sklepu :good:

Opublikowano

Widzę że nikt takich filtrów nie robił chyba sam będę musiał coś takiego zrobić... :think2:

  • 3 lata później...
Opublikowano

Drodzy Koledzy, kolega ma cb-radio Midland i może słuchać, ale nie może nadawać. Jakieś pomysły?

Opublikowano

Włącznik gruchy do wymiany lub kabel urwany lub mic na baterie i się skończyła itp.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Opublikowano

...lub kostka wzmacniacza poszła...po żelki :decayed:

Opublikowano

Mikrofon puścił w gruszce na lutach .

Moja propozycja podłączyć pożyczoną od kogoś gruche jak nie pomoże to niestety Sidney ma rację.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Opublikowano

Dziękuję za szybką pomoc. Będę walczył.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.