Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2022 S4 3.0 TDI 341KM - okropny dźwięk silnika


trxchanger

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam Panowie,

 

Pacjent Audi S4 TDI 2022 341KM Tiptronic. Jest to mój pierwszy samochód z silnikiem V6 natomiast od samego początku mi się wydaje, że silnik ma na postoju (bieg jałowy również i w trybie D/S) oraz w niskich obrotach do 2500 rpm nieprzyjemny dźwięk i brzmi jak 30 letni traktor. 

 

Zgłaszałem ten problem już 2 razy w ASO ale zostałem poinformowany, że wszystko działa prawidłowo. 

 

Może po prostu to ja jestem głupi i ten silnik naprawdę ma taki dźwięk? 

 

Pierwszy filmik przedstawia samochód przy cold starcie, w drugim filmiku jest silnik już ogrzany po 50km trasie. 

 

Przebieg auta to 9000km. Pierwsza wymiana oleju przy 1500km, druga przy 6000km.

 

Start na zimnym:

 

 

 

Już ogrzany silnik: 

 

 

 

 

 

Edytowane przez trxchanger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym chodzi raczej normalnie,jak to 3.0tdi

ale na ciepłym sieczkarnia rzeczywiście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź u dobrego szpenia ciśnienie oleju na biegu jałowym bo w 3.0tdi miały od któregoś roku obniżone ciśnienie oleju na biegu jałowym w imię chorej ekologii.

Tunerzy podnoszą softem ciśnienie ale u Ciebie auto nowe na gwarancji to może być problem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny dźwięk. Słychać cykające injektory. Wszystko normalne i nie ma tu nic niepokojącego.

Mam V6 już w 3 generacji, wszystkie tak chodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rabbi napisał(a):

Sprawdź u dobrego szpenia ciśnienie oleju na biegu jałowym bo w 3.0tdi miały od któregoś roku obniżone ciśnienie oleju na biegu jałowym w imię chorej ekologii.

Tunerzy podnoszą softem ciśnienie ale u Ciebie auto nowe na gwarancji to może być problem.....

Nie na biegu jałowym tylko w zakresie częściowego obciążenia, które można podnieść o 0,5 Bar. Na jałowym jest normalne ciśnienie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzięki za info. Jeśli chodzi o injektory to rozumiem, że wszystko jest w porządku. Jest to dźwięk, który również dla mnie jest w normie. Bardziej mi chodzi o klekotanie silnika od strony kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normie, aczkolwiek pokazuje tylko nie przyłożenie ręki przez inżynierów, do kultury pracy tego silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużej mierze wpływ na poziom "hałasu" mają nie tyle niedopracowania, co rodzaj zastosowanych materiałów jak np.: plastikowe pokrywy zaworów. Wszystko jest coraz cieńsze i lżejsze, co ma włynąć pozytywnie na wagę i co za tym idzie niższe spalanie, ale pod względem tłumienia dźwięków jest to niekorzystne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...