Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Problem z przyspieszaniem


Thomass6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauwazylem ze jesli chce ruszyc nagle czy to z jakiegos skrzyzowania czy to ze swiatel czy nagle przyspieszyc to po nacisnieciu na pedal gazu jest kilkusekundowe NIC tzn tak jakby przymula i jedzie powoli , a pozniej po odpuszczeniu gazu i ponownym nacisnieciu jest juz normalnie i tak za kazdym razem kiedy chce przyspieszyc. Nadmieniam ze, jesli stopniowo przyduszam pedal gazu to jest wszystko ok. Prosze o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na tarczę sprzęgła. Coś podobnego miałem w Mazdzie 323 kiedy chciałem ostrzej ruszyć to niestety wręcz miałem wrażenie że samochód zbiera się do odjazdu jak skład kolejowy, ale kiedy delikatnie przyspieszałem to wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zauwazylem ze jesli chce ruszyc nagle czy to z jakiegos skrzyzowania czy to ze swiatel czy nagle przyspieszyc to po nacisnieciu na pedal gazu jest kilkusekundowe NIC tzn tak jakby przymula i jedzie powoli , a pozniej po odpuszczeniu gazu i ponownym nacisnieciu jest juz normalnie i tak za kazdym razem kiedy chce przyspieszyc. Nadmieniam ze, jesli stopniowo przyduszam pedal gazu to jest wszystko ok. Prosze o porady.

kolego doskonale wiem o czym mówisz wyczyść przepustnice(konieczna adaptacja), przepływomierz. Jeśli to nie pomorze to pozostają dwa ruchy:

podmiana przepływki lub/i sondy lambda z działającego normalnie AHL-a i wtedy bedziesz wiedział co szwankuje. Pamiętaj tylko żeby nie kupować zamienników z allegro bo to będą pieniądze wyrzucone w błoto, co najwyżej możesz się pokusić o używki z rozbitków/anglików ale ile to podziała to samoceń :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływomierz szwankuje

tez na to stawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przeplywomierz czy przepustnice wystarczy przeczyscic czy trzeba kupic nowy??? Trudno sie do niego dostac??? czym go czyscic??? Jaka adaptacja???

:szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam dokładnie to samo i ani czyszczenie przepustnicy razem z adaptacja ani wymiana przepływki na nowa ori nic nie dała wymieniłem jeszcze drugą sonde takze nowa ori do tego nowy kat podmieniałem N75 i moje auto dalej ma objawy jak opisujesz i do tego pow 3 tys słabo ciagnie :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...