Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co jeszcze mam sprawdzić , żeby zmniejszyć zużycie oleju? A4 B7 2.0TFSI BWT


vanoshustik

Rekomendowane odpowiedzi

Z takim zużyciem oleju jak u Ciebie to te motory robią jeszcze kupe kilometrów,także jeśli dasz radę robić dolewki

to nie mósisz od razu rzucać się na remont ,chyba że chcesz.W tych silnikach wałki balansowe zespołu pompy oleju dostają luz w w miejscach osadzenia i ucieka tam ciśnienie oleju, wskutek czego zacierają się górne wałki ,

ten popychacz też mógł się szybciej zużyć z tego powodu.Także takie minimum to kontrola ciśnienia oleju ,"posprzątanie" weryfikacja góry i ewentualnie wyczyszczenie miski, smoka ,weryfikacja pompy oleju.Przy

okazji możesz uszczelkę podstawy filtra oleju wymienić ,bo jak ori to kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.wlaśnie coś podobnego chciałem usłyszeć.temat zamknięty, będę robił wszystko po kolei,,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kawałek szklanki to prędzej w obudowie tylnej leży. Trochę roboty jest żeby ją ściągnąć bo mało miejsca ale to chyba najszybsza możliwość zlokalizowania kawałka/kawałków szklanki hpfp. Przy okazji będzie można zweryfikować całość tylnego rozrządu.

A co do zrzucania miski to sam tego nie ogarniesz. Wózek trzeba luzować i jak już kolega wyżej wspomniał w ch#j roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u mechanika,powiedziano najważniejsze żeby opiłków nie nawalił ,i raczej wałek do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...