Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciągły błąd p0016 2.0tfsi


TheRafal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zmagam się z błędem p0016 w mojej audi b7 2.0 tfsi BWE zmieniłem rozrząd przedni na Continental kpl. , rozrząd tylni INA , KFZR topran oraz zawór sterujący metzger. Rozrząd tylny złożony na porządnej blokadzie ponieważ 3 poprzedzające nadawały się na śmietnik kupiłem tesam i jest jak należy przód gmp na zegar a mimo to faluje obrotami i wyrzuca błąd p0016 . ( dolot szczelny odma zmieniona korek też). Gdzie szukać przyczyny ?

P.S żeby nie zakładać kolejnego tematu czy ktoś posiada przewód metalowy od chłodzenia turbo który biegnie tuż za alternatorem pod kolektorem i łączy się przy przednim rozrządzie ?

20230515_165328.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej co do rozrządu jest ok choć chodzą opinie że Ina lekko się popsuła, ale topran i metzger to badziew. Na warsztacie przewinęło się tego pełno u nas i z tymi markami to loteria jedne padały po kilku dniach inne po montażu pokazywały dziwne żeczy, ale z regóły większość okazywało się badziewiem. Z mojej strony dodam jak już to oryginał albo bardzo dobry zamiennik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TheRafal napisał(a):

KFZR topran oraz zawór sterujący metzger

Na takich elementach się nie oszczędza, a już w szczególności nie wkłada się tak niskiej jakości zamienników.

14 godzin temu, TheRafal napisał(a):

odma zmieniona

Mniemam, iż odma też w jakimś szmelcowym zamienniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...