Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wycena - oc sprawcy - mazda cx-3 rok prod. 2017, pierw. Rej. 2018

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

poniżej zdjęcia ze szkody (ktoś cofał i uderzył hakiem) oraz kosztorys z Link4 - naprawa rozliczana z OC sprawcy. Uszkodzone zostały gril, ramka grila, podstawa/podkładka rej., zderzak do malowania). Właścicielem auta jest Sp. z o.o. - pierwszys właściciel

IMG_20230530_170837.jpg.538b940b8ed6989969ac3a3a96f78e22.jpgIMG_20230530_170833.jpg.f97e868a23affc3c4e792cf514acb2aa.jpgIMG_20230530_170800.jpg.e0f37d00797858feb6dae9fcd7fa5a33.jpgIMG_20230529_180737.thumb.jpg.f14fc29efdd101fba2f10ae4e54ff88b.jpgIMG_20230529_180602.thumb.jpg.2e49d0c7819b87c0882d074044cdcd73.jpgIMG_20230529_180555.thumb.jpg.c63dbab16a9fcc203c88f5bf09b00e3b.jpgIMG_20230526_134340.thumb.jpg.ce48e8d056cc771d9d07ad436b289929.jpgIMG_20230530_170934.thumb.jpg.25524edd0c26249d9132442bcca4aa65.jpgIMG_20230530_170843.thumb.jpg.bc596138dd4c3c9c4905f7e805274a7b.jpg

 

231277259_1_KR7AX01_ROZLICZENIE1024_1.jpg.c0858df64dc9316b92a581288a57b764.jpg

 

231277259_1_KR7AX01_ROZLICZENIE1024_2.jpg.42a22ced1a969a40acb6be757fb77185.jpg

 

231277259_1_KR7AX01_ROZLICZENIE1024_3.jpg.4e465106ef2e2b30b8d4fd6c845836d9.jpg

 

231277259_1_KR7AX01_ROZLICZENIE1024_4.jpg.320b4e42085005abdf5ab9db7f73f6e9.jpg

 

231277259_1_KR7AX01_ROZLICZENIE1024_5.jpg.5809724688e240f2dca32ebf5ad4ed08.jpg

 

231277259_1_KR7AX01_ROZLICZENIE1024_6.jpg.9470ffa4c3f34dd847b9616cda0817b0.jpg

 

231277259_1_KR7AX01_ROZLICZENIE1024_7.jpg.b99127cd427f048e38183b0c156db3c3.jpg

 

Mam w planach jechać do ASO Mazdy sprawdzić ceny części, ale możecie coś napisać w pozostałych kwestach kosztorysu.

W kosztorysie policzyli RBG na poziomie 50zł, gdzie znajdę wyliczenie tego czasu wyrażonego w zł? W pierwszej tabeli "ROBOCIZNA Baza cenowa" są jakieś dziwne koszty.

 

Edytowane przez Lukasz_mk2

Opublikowano

grubo pojechali z Roboczo godzinę na poziomie 50zl w 2023 roku. dzisiaj stawka to bliżej 200zł jak nie więcej.

do tego grill w zamienniku i ogólnie zanizone na gruby hajs, oddaj do mazdy niech robią. wtedy wyjdzie cena x3 jak nie lepiej.

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, MaTeo85 napisał(a):

grubo pojechali z Roboczo godzinę na poziomie 50zl w 2023 roku. dzisiaj stawka to bliżej 200zł jak nie więcej.

do tego grill w zamienniku i ogólnie zanizone na gruby hajs, oddaj do mazdy niech robią. wtedy wyjdzie cena x3 jak nie lepiej.

Taki jest raczej plan - jak dostałem kalkulacje to zadzwoniłem na infolinię, z prośbą o wskazanie warsztatu z taką stawką - usłyszałem, że póki co to jest ich taka propozycja i nie muszę się na nią zgadzać ? ale warsztatu wskazać nie potrafili?

Opublikowano
W dniu 13.06.2023 o 18:31, Lukasz_mk2 napisał(a):

ale warsztatu wskazać nie potrafili

przecież tam siedzi jakiś ciul i klika w komputer, to jakbyś poszedł do kasjerki w biedronce i zapytał o gatunek krowy z którego jest mielone wołowe w lodówce i czym była karmiona...

zawsze, zawsze! odwołania albo aso, jak nie masz opcji to ewentualnie jak mają Cię w poszanowaniu to firmy od dopłat ale oni też lecą w ciula więc tych firm najlepiej poszukać więcej i mówić, że inni dają tyle i tyle i niech się licytują (zawsze mają widełki ile mogą dać, żeby było to dla nich opłacalne)

Opublikowano

mazda cx-3 rok prod. 2017, pierw. Rej. 2018

 

Oddać do ASO na bezgotówkową naprawę. Tyle w temacie :) 

Opublikowano
  • Autor

Dzwoniłem dziś do ASO spytać o ceny i dostałem takiego maila:

"Witam, poniżej podaję ceny poszczególnych elementów:

MASKOWNICA CHLODNICY - 594,57,- netto

LISTWA (P), MASKOWNICA CHŁODNICY - 375,56,- netto

UCHWYT, TABLICA REJESTRACYJNA– 68,14,- netto

 

Jeżeli natomiast chodzi o roboczogodzinę, koszt jednej to 539 brutto. W kwestii lakierowania, 2000 zł netto"

 

Wg tego wychodzi mi coś takiego:

Roboczogodziny 2,8 *438,21zł netto = 1226,99zł netto

 

Lakierowanie 1 element: 2000zł netto

 

Części:

TABLICA REJESTR PRZ:      32,25 zł netto

ZAMOC TABL REJES PRZ:         68,14 zł netto

KRATA WLOTU POWIETRZ: 594,57 zł netto

LISTWA OZD P KRATY: 375,56zł netto

 SUMA:    1 070,52 zł netto

 

Łącznie za całość netto: 4297,51zł ;)

 

I teraz się zastanawiam czy się z nimi droczyć i pisać odwołanie, czy od razu iść na naprawę bezgotówkową ;) 

Opublikowano

Jak to zawsze wspominał użytkownik @hak64

Nigdy nie wiesz co będzie pod poszyciem zderzaka, oceniasz z zewnątrz uszkodzenia... 

 

Gdy wyjdzie coś więcej to się będziesz bujał z tymi pieniędzmi które "wynegocjowałeś" od ubezpieczyciela.

Serwisy ASO się nie pier**** w tańcu. Coś jest to robią i wystawiają fakturę i się oni z ubezpieczycielem biją o pieniądz a Ciebie to za przeproszeniem gówno interesuje.

Oddajesz samochód, odbierasz samochód i do widzenia :) 

Oczywiście na czas naprawy i pobytu w serwisie należy Ci się samochód zastępczy.

 

A teraz sam sobie odpowiedz na pytanie, które zadałeś...

 

4 minuty temu, Lukasz_mk2 napisał(a):

I teraz się zastanawiam czy się z nimi droczyć i pisać odwołanie, czy od razu iść na naprawę bezgotówkową ;) 

 

Opublikowano
9 godzin temu, Krystianooo napisał(a):

Oczywiście na czas naprawy i pobytu w serwisie należy Ci się samochód zastępczy.

na technologiczny okres czasu naprawy i tej samej klasy co auto które oddałeś bo były już akcje, że ktoś wypożyczył droższe auto i odrzucili wypłatę 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Sprawa zakończona. Oddałem auto do ASO - koszt naprawy 8kzł, dodatkowo pojeździłem nową cx-30 ?

Dobrze się złożyło bo zastanawiamy się w firmie czy nie zamienić cx3 na cx-30 i muszę powiedzieć że auto mnie trochę rozczarowało. Samo wykończenie w środku naprawdę super, materiały dobrej jakości, nic nie stuka nie puka. Ale obsługa AA gałką a nie przez ekran dotykowy to jakaś porażka (ekran dotykowy działa tylko na postoju). Dodatkowo silnik 2.0 jedzie słabo a pali w mieście ponad 8l/100km - przy naprawdę spokojnej jeździe.

Opublikowano

była wycena na 2k, naprawa wyniosła 8k więc 4 krotnie zaniżyli wartość szkody... masakra gdzie jest UOKIK na takie dziadostwo.

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.