Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju manual ODJ RKD


Jakubbb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postanowilem opisac wymiane oleju w skrzyni manualnej ODJ RKD . Szukalem sporo i naprawde ciezko cokolwiek bylo znalesc . Zaczynajac od oleju musi byc G052549A2 z taka norma albo oem albo ravenol mtf-4 70w on spelnia taka norme ja wybralem ravenol . Napewno sa jeszcze inne firmy ale nie szukalem. 
do tej skrzyni wchodzi 2,5 litra oleju. Ja zlalem 2,3 l i wallet 2,3 spowrotem swiezego.ogolnie po 160 k km Myslalem ze olej nie jest zly ale po wylaniu z miski pojawilo sie naprawde sporo opilkow na dnie wiec wydaje mi sie ze warto wymienic .

do wymiany musialem tylko sciagnac obudowe srodkowa i uczyc klucz torx 55 

Do korka spustowego. Tak Jak znalazlem na internecie przez korek wlewowy niecale2 litry mogl em wlac a reszte dolalem przez ofpowietrznik fo ktoregos jest naprawde fajny dostep 

2 h i po robocie

mam nadzieje ze komus sie przydadza te informacje a jesli gdzies popelnilem blad to przepraszam 

 

F29A2920-CB18-49B4-9EC4-52AAC7D3DDB2.jpeg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ravenol zamówiony, można prosić o wskazanie które korki odkręcić? Skrzynia 0DJ. Dzięki.

Edytowane przez jackq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to tam sama skrzynia manualna to masz 2 korki na skrzyni jeden moze drugi wyzej . Spustowy to ten nizej. Zdjec niestety nie posiadam ale na skrzyni biegow sa tylko 2 korki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post napisalem zanim zajrzałem na skrzynie. Zmylił mnie pierwszy post gdzie kolega napisał, że użył torxa 55. Do tej pory w A3 korki miałem na imbus i w A4 okazuje się, że też był imbus 8. W każdym razie olej wymieniony, po zlaniu sprawdziłem było 2.5l oleju. Wlałem podobnie. Nie ma sensu wlewać od boku. Przez odpowietrznik elegancko się wlewa, nawet kanał nie jest potrzebny. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz swieta racje ze od gory wygodniej . 
mam nadzieje ze olej bd dzialal Jak potrzeba 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...