Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak aktywować Lane assist w module Carista ?


kojott

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś używał tego modułu? Chciałabym aktywować asystenta kierowcy, wiedzę że jest taka opcja. Czy będzie widoczny również w menu MMI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz rozwalić sobie kodowania i później szukać przyczyny licznych błędów to jak najbardziej.

Omijaj szerokim łukiem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uruchamiaj line assist, do jego obsługi potrzebna jest odpowiednia manetka (lewa manetka kierunków z przełącznikiem, wymienia się komplet na obie strony)

 

bez manetki lane assist będzie cały czas włączone a tak się nie da jeździć, z resztą jest już o tym dużo na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam terz chcialem aktywowac lane asistans manetke dokupilem ale przy kodowaniu napotkalem blad w09 bit 5-7 jest 00 TNF ,not actiwe niemoge przejsc dalej co to jest jak to zmienic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bajerek napisał(a):

witam terz chcialem aktywowac lane asistans manetke dokupilem ale przy kodowaniu napotkalem blad w09 bit 5-7 jest 00 TNF ,not actiwe niemoge przejsc dalej co to jest jak to zmienic

 

O jakim Aucie mowa?

Uzupełnij proszę poprawnie profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Muskel1 napisał(a):

O jakim Aucie mowa?

Uzupełnij proszę poprawnie profil.

audi q5 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bajerek napisał(a):

audi q5 2017

Wiec uzupełnij proszę poprawnie.

Poza tym w którym Byte w sterowniku próbujesz kodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wiec uzupełnij proszę poprawnie.

Poza tym w którym Byte w sterowniku próbujesz kodować?

zgodnie MUSKEL z twoimi instrukcjami w 9 ce asystenta swiatel a w 5f lane asistent ale cos mi nieidzie ani jedno ani drugie jestem poczatkujacy vcds mam hex-v2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś robisz źle. Przeczytaj jeszcze raz dokładnie instrukcję i wykonaj krok po kroku ponownie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego twierdzicie że nieda się jeździć z włączonym cały czas. Z tego co wiem załącza się przy 60 km/h. Jeździłem w Hyundai i nie było żadnego problemu. Delikatna ingerencja. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem w którymś temacie, auto nie zawsze czyta dobrze pasy. Na autostradę jest to może i fajna opcja (nie mogę się przyczepić do działania w dobrych warunkach), ale jadąc w zimę po mieście skręcał mi sam na krawężniki i wysepki. 

 

Chociaż w ogóle według mnie to jest najbardziej zbędna opcja wyposażenia. I tak nie można na tym polegać, a tylko może doprowadzić do mniejszego skupienia na drodze w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kojott napisał(a):

A dlaczego twierdzicie że nieda się jeździć z włączonym cały czas. Z tego co wiem załącza się przy 60 km/h. Jeździłem w Hyundai i nie było żadnego problemu. Delikatna ingerencja. Pozdrawiam

można to wyłączyć za pomocą obd ( wiadomo uciążliwe ) można też wcisnąć przycisk od poślizgu ( tempomat wtedy nie działa )

Mi to ogólnie nie przeszkadza , w mieście się nie włącza na autostradzie pomaga . 

Ale w swoim czasie planuje dodać manetkę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Lukaa5 napisał(a):

można to wyłączyć za pomocą obd ( wiadomo uciążliwe ) można też wcisnąć przycisk od poślizgu ( tempomat wtedy nie działa )

Mi to ogólnie nie przeszkadza , w mieście się nie włącza na autostradzie pomaga . 

Ale w swoim czasie planuje dodać manetkę 

 

Po wyłączeniu esp asystent nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2023 o 18:13, Muskel1 napisał(a):

To coś robisz źle. Przeczytaj jeszcze raz dokładnie instrukcję i wykonaj krok po kroku ponownie.

ok 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...