Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana szkiełka kierunkowskazu przód w A4 B7


kamil-olimak
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Rob@k,

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie zmiana szkiełka kierunkowskazu z pomarańczowego na białe, z tym że biały klosik kierunkowskazu mam ze zwykłej lampy H7 a chcę włożyć do lampy biksenonowej, czy szkiełko ze zwykłej lampy H7 będzie pasowało do lampy biksenonowej Z góry dziękuję za pomoc, Proszę o odpowiedź osoby 100% pewne ponieważ mam do zakupu, tanio zwykłe lampy H7 od anglika z białym kierunkiem,i czy będą pasować do mojej lampy bi ksenonowej

20230727_154534.jpg

20230727_154348.jpg

20230727_154903.jpg

20230727_154948.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować, ponieważ ta zmiana pojawiła się w roku modelowym 2007 a nie wpływa to na konstrukcję lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś kolego pewny na 100%, więc mogę śmiało kupować lampy w białym kierunkiem od anglika H7 i przełożyć w klosz w biksenon, jeszcze zapytam przy okazji lampę do wymiany szkiełka wystarczy tylko rozkleić żeby wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przy okazji może ktoś ma dwie sztuki szkiełek białych do sprzedania żeby nie kupować całych lamp, z chęcią odkupię, bo nigdzie nie mogę wyszukać samych szkieł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko rozklejasz i wymieniasz. Samych szkiełek nie dokupisz. 

Możesz też zdemontować szkiełka pomarańczowe i dać same żarówki np Phillips silwer vision. Daj nowy klej do sklejenia lampy. 

Edytowane przez Rob@k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rob@k napisał(a):

Tylko rozklejasz i wymieniasz. Samych szkiełek nie dokupisz. 

Możesz też zdemontować szkiełka pomarańczowe i dać same żarówki np Phillips silwer vision. Daj nowy klej do sklejenia lampy. 

Kolego jak lampę wezmę silikonem bezbarwnym to wtedy też trzeba kleić klejem czy wystarczy sam silikon bezbarwny, Czy konieczne jest sklejenie klejem do lamp, chodzi później żeby nie parowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kamil-olimak napisał(a):

Kolego jak lampę wezmę silikonem bezbarwnym to wtedy też trzeba kleić klejem czy wystarczy sam silikon bezbarwny, Czy konieczne jest sklejenie klejem do lamp, chodzi później żeby nie parowała

Jeszcze chciałem zapytać wiesz może jaki idzie Torx do odkręcenia lampy ten długi ta śruba ukryta co jest trzecia w a4 b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, george napisał(a):

Będzie pasować, ponieważ ta zmiana pojawiła się w roku modelowym 2007 a nie wpływa to na konstrukcję lampy.

Dzięki kolego za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko kierunkowskazu jest przyklejone na klej, czy może jest na jakoś wpinkę po rozklejeniu lampy żeby to odczepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kamil-olimak napisał(a):

Dzięki kolego za podpowiedź

Klej bytylowy w sznurze. Żaden silikon. Klucz t27 albo 30 nie pamiętam teraz. Wszystkie 3 sróby lampy są takie same. 

Edytowane przez Rob@k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
1 minutę temu, kamil-olimak napisał(a):

Szkiełko kierunkowskazu jest przyklejone na klej, czy może jest na jakoś wpinkę po rozklejeniu lampy żeby to odczepić

Jest na zatrzaskach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kamil-olimak napisał(a):

Kolego jak lampę wezmę silikonem bezbarwnym to wtedy też trzeba kleić klejem czy wystarczy sam silikon bezbarwny, Czy konieczne jest sklejenie klejem do lamp, chodzi później żeby nie parowała

Tylko klejem, żadnym silikonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rob@k napisał(a):

Klej bytylowy w sznurze. Żaden silikon. Klucz t27 albo 30 nie pamiętam teraz. Wszystkie 3 sróby lampy są takie same. 

Aha okej, Czyli jak torxa dopasuje do tej śruby co widać to ta pozostała schowana śruba jest taka sama jak ta widoczna, z tą różnica że po prostu długi Torx klucz trzeba do tej trzeciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamil-olimak napisał(a):

Aha okej, Czyli jak torxa dopasuje do tej śruby co widać to ta pozostała schowana śruba jest taka sama jak ta widoczna, z tą różnica że po prostu długi Torx klucz trzeba do tej trzeciej

Tak dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Tylko klejem, żadnym silikonem.

Okej dzięki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, george napisał(a):

Będzie pasować, ponieważ ta zmiana pojawiła się w roku modelowym 2007 a nie wpływa to na konstrukcję lampy.

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...