Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czy mój silnik 3.0 TDI ma jakąś wadę fabryczną?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam , jestem świeżym posiadaczem audi Q7 z 2017 roku z silnikiem 3.0 TDI o mocy 218 km i łodzie silnika czza . Coś słyszalem że te silniki mogą mieć zbyt małe ciśnienie oleju na obrotach jałowych i że można to podnieść programowo . Czy ktoś z was mógł by mi coś więcej naświetlić o tym silniku

Opublikowano

Jest to silnik generacji VW EA897evo.

Jak wszystkie silniki z tej generacji, ma on pompę oleju o zmiennej wydajności, sterowaną w mapkach sterownika silnika. W internecie chodzi opinia o tym, że pompy te zakresie pracy częściowego obciążenia silnika mają zbyt niskie ciśnienie. 

Jak robiłem program u siebie zleciłem tunerowi podniesienie ciśnienia w tych zakresach. Z tego co pamiętam, podniósł je o 0.5 Bar.

 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Jest to silnik generacji VW EA897evo.

Jak wszystkie silniki z tej generacji, ma on pompę oleju o zmiennej wydajności, sterowaną w mapkach sterownika silnika. W internecie chodzi opinia o tym, że pompy te zakresie pracy częściowego obciążenia silnika mają zbyt niskie ciśnienie. 

Jak robiłem program u siebie zleciłem tunerowi podniesienie ciśnienia w tych zakresach. Z tego co pamiętam, podniósł je o 0.5 Bar.

 

Czyli rozumiem że u mnie też jest zapewne taka sytuacja . Bo właśnie mechanik mi mówił żebym się zorientował na forach bo ten problem z zbyt małym ciśnieniem może doprowadzić do awarii silnika co będzie kosztowne . 

Opublikowano

Masz silnik VW EA897evo, więc jeżeli jest to prawdą z tym ciśnieniem, to dotyczy to takżeTwojego silnika.

Nigdzie nie ma jednoznacznej diagnozy, która potwierdziłaby 100% zależność między ciśnieniem tej pompy a zatartymi silnikami. Ja podniosłem ciśnienie profilaktycznie. Zaszkodzić na pewno nie zaszkodzi.

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Koledzy mam problem co do swojego silnika jakim jest 3 litry diesel o kodzie czza . Problem dotyczy ubytku oleju . Po zakupie auta zrobiłem nim może 150 km i nie sprawdzalem stanu oleju gdyż dopiero uczyłem się tego auta . Wymieniałem ostatnio podkładki pod wtryskami wraz z śrubami i oringami wszystko na Ori częściach i przy tym zabiegu pełny serwis filtrów i oleju w silniku też Ori 0w20 zalane prawie pod max i po przejechaniu 200 km komunikat aby dolac max jeden litr zdziwiło mnie to ale dolalem na maxa i po przejechaniu teraz trasy 350 km ubyło już do połowy miarki silnik nie jest przeze mnie męczony ani nic takiego . W wydechu sucho dymu nie ma nawet jak się go depnie . Wiem tylko tyle że przy wymianie jak zdjęta była osłona silnik od spodu był mokry tyle mi przekazano i że to zapewne powód tego że od góry jak były robione wtryski to że rozpoznali paliwo itp i dlatego mogło być brudno od spodu teraz nie sprawdzałem . Czy te silniki lubią żreć olej w dużej ilości czy może mam jakiś wyciek duży bo żeby jakąś plama pod autem była to nie widziałem ale osłona na pewno była i jest jak by mokra .

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 17.09.2023 o 16:18, xXPiotrekXx19 napisał(a):

Koledzy mam problem co do swojego silnika jakim jest 3 litry diesel o kodzie czza . Problem dotyczy ubytku oleju . Po zakupie auta zrobiłem nim może 150 km i nie sprawdzalem stanu oleju gdyż dopiero uczyłem się tego auta . Wymieniałem ostatnio podkładki pod wtryskami wraz z śrubami i oringami wszystko na Ori częściach i przy tym zabiegu pełny serwis filtrów i oleju w silniku też Ori 0w20 zalane prawie pod max i po przejechaniu 200 km komunikat aby dolac max jeden litr zdziwiło mnie to ale dolalem na maxa i po przejechaniu teraz trasy 350 km ubyło już do połowy miarki silnik nie jest przeze mnie męczony ani nic takiego . W wydechu sucho dymu nie ma nawet jak się go depnie . Wiem tylko tyle że przy wymianie jak zdjęta była osłona silnik od spodu był mokry tyle mi przekazano i że to zapewne powód tego że od góry jak były robione wtryski to że rozpoznali paliwo itp i dlatego mogło być brudno od spodu teraz nie sprawdzałem . Czy te silniki lubią żreć olej w dużej ilości czy może mam jakiś wyciek duży bo żeby jakąś plama pod autem była to nie widziałem ale osłona na pewno była i jest jak by mokra .

To nie są olejożerne silniki, za to mają duże problemy z wyciekami które występują w bardzo wielu miejscach, a uszczelnienie jest bardzo kosztowne, bo wymaga demontażu większości osprzętu. Także raczej spodziewałbym się, że masz po prostu z każdej strony silnik zalany olejem.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.