Jump to content
IGNORED

Przestał odpalać, pomaga odłączenie akumulatora


Mathis

Recommended Posts

Pacjent to B5 z 2000r, auto służy do jazdy w koło komina i od wiosny stało w garażu z odpiętym akumulatorem, po włożeniu akumulatora odpalił od strzała, wyjechałem, umyłem, przygotowałem wszystko, wsiadam i kręci ale nie odpala... Pierwsza myśl, to pewnie przy myciu woda coś zrobiła, zaglądam gdzie się da ale sucho, był wieczór więc zostawiłem do następnego dnia, ale nadal nie odpalał, to wziąłem komputer i tutaj od razu rzuciło się w oczy brak komunikacji z ECU silnika. Więc zabrałem się za rozbieranie podszybia, bo może coś z podłączeniem ECU, ale wydaje się czysto.

Więc na próbę odłączyłem aku na jakieś 10min, podłączam - auto odpala od strzał, gaszę - już drugi raz nie odpala. Więc ponownie odpinam aku, tym razem trochę dłużej, podłączam aku - auto odpala, podpinam komputer (nie gasząc auta) i mam komunikację z ECU, ale tam takie paskudne błędy:

 

16989 - Usterka sterownika P0605 - 35-10 - błąd pamięci ROM - Sporadyczny

16825 - Układ odpowietrzania zbiornika paliwa P0441 - 35-10 - nieprawidłowy przepływ - Sporadyczny

16795 - Układ doprowadzania powietrza wtórnego P0411 - 35-10 - wykryty nieprawidłowy przepływ - Sporadyczny

18010 - Zasilanie napięciowe zacisku 30 P1602 - 35-00 - napięcie za niskie

 

I ten pierwszy błąd trochę przeraża, jeszcze czytając teraz sprawdzę dokładnie wszystkie styki itd. ale może ktoś miał już taki błąd i znalazł rozwiązanie bez wymiany ECU?

Czy ktoś mądrzejszy może podpowiedzieć, dlaczego odłączenie akumulatora pozwala na odpalenie auta? Bo tego nie ogarniam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Odłączenie Aku czyści ROM, dlatego odpala bez żadnych adaptacji, wczyta wszystkie dane jakie zebrał i łapie błąd. Przyjrzyj się jeszcze temu napięciu, bo może być za niskie i też powodować taki problem.

Link to comment
Share on other sites

Gdzie szukać tego niższego napięcia? Bo akumulator odpięty na klemach ma 12.8V, a ładowanie 13.9-14V.

Link to comment
Share on other sites

A jak wyglądają klemy? Spróbuj je dokładnie przeczyścić włókniną zieloną, wraz z zasilaniem do ECU (powinien iść taki kabelek do kelmy dołączony),to samo oba terminale na alumatorze i połączenie masy z akumulatora na budę, przeczyścić i najlepiej dać smar miedziany w to miejsce.

Link to comment
Share on other sites

No niestety, styki przeczyszczone, sprawdziłem połączenia i praktycznie bez oporów idzie.

Na próbę podłączyłem też nowy akumulator i niestety zero poprawy, nadal nie odpala za drugim razem, także muszę kupić nowy komputer.

 

Teraz pytanie - czy każdy komputer o moich numerach będzie pasował 4B0 906 018 AL? I Czy Jest różnica czy kupię takiego z Immo off, czy po prostu wyjęty? Każdy z nich będę mógł za pomocą VCDSa zsynchronizować z immo w zegarach?

A może jakieś inne numery też będą pasować?

Link to comment
Share on other sites

Tych z immo off bym unikał, nie wiadomo kto i co już w nich grzebał, że tego immo nie ma. Byle jaki numer nie podejdzie, były dwa sterowniki

ME 3.8 i ME 7.5, różnica między nimi jest chyba w przepustnicy pod tempomat i sadą szerokopasmową (CHYBA).

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem, że mam ME 7.5, czyli numer katalogowy może być inny byle wersja 7.5?

Link to comment
Share on other sites

najlepiej kup od ANB czyli numer ten sam , żebyś potem nie musiał softów innych wgrywać , a druga sprawa jak kupisz me7.5 np od AWT ( czyli z sondą szerokopasmową ) to tego w ogóle nie uruchomisz 

 

ANB to Immo2 , czyli jeżeli masz licznik VDO to  wystarczy kabel KKL  , VAGEppromProgrameer do odczytu pinu zegarów i vcds do adaptacji 

 

Edited by Banan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...