Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Profilaktyka układ smarowania i paliwowy


neo82
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Ivanek,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy dobrym pomysłem jest lanie jakiegoś ceramizera do silnika lub czegos co jest wskazane , co moze pomoc utrzymać silnik lub nie pogorszyć jego stanu.

Czy lać jakieś dodatki czyszczące do paliwa. 

Kiedyś oglądałem kanał EKG na YT i ten facet mówił " lac" dla profilaktyki 

 

Jeśli tak to co słowacki , często,  rzadko 

 

Miłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Skoro oglądasz EKG auto dyżur to co tu więcej wyjaśniać? On o tym godzinami opowiada więc tu nie ma co się rozpisywać.
Ja wlewam ropę do silnika, płuczę 15-20 minut, zrzucam, przelewam czystym olejem, zakręcam spust, zalewam oliwę do tego ceramizer, wtryski na krótko z puszki czyszczenie i baja.
Według mnie nie ma sensu wlewać co każdą wymianę ceramizera. No i istotne by zmieniać co ~10k km / rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać w moim profilu posiadam sinik specjalnej troski... nie leje żadnych afrodyzjaków. dbam jedynie o terminową wymianę olejów i filtrów, nie pałuje na zimnym, po pałowaniu daje jednostce popracować chwilę na jałowych i żadnych problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ivanek napisał(a):

Skoro oglądasz EKG auto dyżur to co tu więcej wyjaśniać? On o tym godzinami opowiada więc tu nie ma co się rozpisywać.
Ja wlewam ropę do silnika, płuczę 15-20 minut, zrzucam, przelewam czystym olejem, zakręcam spust, zalewam oliwę do tego ceramizer, wtryski na krótko z puszki czyszczenie i baja.
Według mnie nie ma sensu wlewać co każdą wymianę ceramizera. No i istotne by zmieniać co ~10k km / rok. 

Swego czasu robiłem tak jak ty piszesz z olejem  tyle że ja zmieniałem z 2,5 godziny .

Tzn wlana plukanka. Auto pracowało z max 15 min . Zlałem załkowicie aż przestawało kapać. Po tym czasie wlałem z 500ml oleju ( tego samego co lałem finalnie ) przeleciało co miało i wtedy zakręcałem koreczek nowy filtr i olej . .

 

Odnośnie ceramizerow czy innych wiesz jak jest....  milion opini i na końcu masz wątpliwości.  Jeśli to silnikowi nie zaszkodzi mogę lac ten ceramizer . 

Jeśli tak co polecasz . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek 3773 napisał(a):

Można wszystko lać bez opamiętania tylko po co ??

Cześć Jacek.  Wydałoby się ze gos z EKG to jakiś fachowiec , więc sugerowałem się tym co mowi . Jeśli sądzisz inaczej ok. Chciałem tylko napisać ze nie problem dla mnie zakupić to i lać . No nic dziękuję Wszystkim 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, neo82 napisał(a):

Cześć Jacek.  Wydałoby się ze gos z EKG to jakiś fachowiec , więc sugerowałem się tym co mowi . Jeśli sądzisz inaczej ok. Chciałem tylko napisać ze nie problem dla mnie zakupić to i lać . No nic dziękuję Wszystkim 

lej terminowo dobry olej zmieniaj filtry i będzie na prawdę ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sahipp napisał(a):

lej terminowo dobry olej zmieniaj filtry i będzie na prawdę ok...

Zawsze używałem motul

 

Czy millers nadal  jest dobrym olejem ? 

Jestem zwolennikiem raczej częstszych wynian oleju myślę że max ale to max 10 tys km

Poza tym czy po samym nr VIN jestem w stanie wywnioskować czy moja ślicznotka ma dpf ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fachowiec fachowcem ale przeciez jak każdy w necie reklamuje swoje ''puszeczki' ze specyfikami, pomyśl dobrze czy warto się w to bawić jak mowisz ze nie stosowałeś tego i nie masz zadnych problemów z silnikiem 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, neo82 napisał(a):

Poza tym czy po samym nr VIN jestem w stanie wywnioskować czy moja ślicznotka ma dpf ? 

wrzuć tutaj na rozkodowanie VIN i będziesz miał jasną odpowiedź

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, neo82 napisał(a):

Zawsze używałem motul

również zalewam motula, do 2.5tdi v6 leje 5w40 natomiast posiadam jeszcze 2.0tdi CR tam leje 5w30 w interwale 10 do max 12tyś w zależności jak wyjdzie 😉

Edytowane przez sahipp
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Archiwum napisał(a):

fachowiec fachowcem ale przeciez jak każdy w necie reklamuje swoje ''puszeczki' ze specyfikami, pomyśl dobrze czy warto się w to bawić jak mowisz ze nie stosowałeś tego i nie masz zadnych problemów z silnikiem 

Dziękuję. Dlatego jestem na tym forum.

Kiedyś miałem vectra B  i też chłopaki mi dobrze doradzali . 

 

Moją b7 kupiłem wczoraj . Dlatego chcę dopytać odnośnie oleju . Jutro zakup . Czekam tylko na rozkodowanie VIN. Wtedy będę wiedział jaki olej jest dedykowany tzn z jaką normą. 

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Archiwum napisał(a):

wrzuć tutaj na rozkodowanie VIN i będziesz miał jasną odpowiedź

 

 

Rozumiem że dpf jest 

pdf (11).pdf https://a4-klub.pl/topic/444535-dekoder-vin-audi-grupy-vag-oraz-innych-marek-dane-techniczne-oraz-wyposażenie/?do=findComment&comment=5756318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sahipp napisał(a):

lej terminowo dobry olej zmieniaj filtry i będzie na prawdę ok...

Czyli co norma dla mojego silnika BRF  to  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...