Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade hamulców A4 B6


Koziar993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , obecnie mam założone 320 / 288 w A4 b6 1.8t 2002r quattro .

Szukam czegoś większego na przód , czytałem dużo na temat brembo z17 , ale ciężki temat do dostania .

Są jeszcze z18 ale to już 6-tłoków a szukam tylko 4tłoki .

Czy zaciski z np. Q7 3.0TDI podejdą ? Albo jakieś z alfy / merca ? Dodam , że nie straszne mi adaptery i max pod felgę 18 ( bo zima musi wejść ) . Macie jakies sprawdzone info ? btw. nie chce 345 mm z s4 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Koziar993 napisał(a):

Witam , obecnie mam założone 320 / 288 w A4 b6 1.8t 2002r quattro .

Szukam czegoś większego na przód , czytałem dużo na temat brembo z17 , ale ciężki temat do dostania .

Są jeszcze z18 ale to już 6-tłoków a szukam tylko 4tłoki .

Czy zaciski z np. Q7 3.0TDI podejdą ? Albo jakieś z alfy / merca ? Dodam , że nie straszne mi adaptery i max pod felgę 18 ( bo zima musi wejść ) . Macie jakies sprawdzone info ? btw. nie chce 345 mm z s4 .

Po 320 masz 345 i nic pomiędzy, ilością tłoczków nie poprawisz skutecznosci hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę , jak będę w trakcie składania. Teraz nie odpowiem .

Jeśli chodzi o adaptery już dorabiałem pare sztuk dla warsztatów ( ale Oni projektowali ) . Jeśli będzie problem i trzeba prze frezować itp . To mam maszyny ogarnę. Gdzie mogą być inne problemy , tego jeszcze nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koziar993 napisał(a):

Napiszę , jak będę w trakcie składania. Teraz nie odpowiem .

Jeśli chodzi o adaptery już dorabiałem pare sztuk dla warsztatów ( ale Oni projektowali ) . Jeśli będzie problem i trzeba prze frezować itp . To mam maszyny ogarnę. Gdzie mogą być inne problemy , tego jeszcze nie wiem :)

 

No to mamy już pierwszy strzał w kolano.

Dawaj dalej, zobaczymy jak daleko zajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem z czym masz problem , jeśli na prawde jest wiedza którą chcesz się podzielić będę wdzięczny . Jeśli sądzisz , że sobie nie poradzę - trudno . Będzie moja porażka .

Jednak rozmawiam z właśnie trzecią osobą , która ma te zaciski u siebie i tarcze z s4 i zmieniali przewód tylko . Trudno , może się Oni mylą , może Ty. Ale Twoje uszczypliwości sa irytujące , ale to chyba wytyka Ci wiele osób na forum :D Pozdrawiam !

 

BTW. Może nie będzie to wyznacznikiem , ale rozmawiam też z Dawid Zając , który również sprzedawał takie w swojej ofercie do B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle trochę zacząłeś ten temat, a ja nie podzielam Twojego optymizmu widząc co zaczynasz tutaj wypisywać. Jakieś adaptery i inne ...uje muje, ogólnie droga donikąd, po co to ?

Prawdopodobnie jestem pierwsza osoba w Polsce a na 100% pierwsza osoba na tym forum która przeszczepiła takie zaciski z tym że do B5  na zwrotnicach z S4 B5 na dużym rozstawie i wiem co nieco. Hamulce to poważny temat i nie ma tutaj miejsca na garażowe eksperymenty które mogą się w przyszłości dla kogoś źle skończyć.

Z czego chcesz  dać tarcze to tych zacisków?

Jakie i z czego przewody ? Czujniki zużycia klocków?

 

Tego nikt Ci nie napisał ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisali , tak.

Wiem , że hamulce to nie zabawka i obecnie stan moich hamulców jak i samochodu jest pewnie w top 10% sprawności i oczywiście zdaje sobie sprawę ,  że muszę zrobić wszystko z głowa .

Jeśli według Ciebie źle zacząłem temat , wybacz .. Nie wiem jak inaczej powinienem go zacząć.

Nie wiem czy masz uraz do niektórych forumowiczów , ale traktujesz wszystkich " z góry" .

Jeśli jesteś pierwszą osobą w PL / Forum to gratuluje - wiadomo , wiedza kosztuje i mało kto się nią dzieli . W każdym razie spróbuje swoich sił ,zacznę zakładać będą problemy - to będę je rozwiązywał .

Nie chce zebyś mnie źle zrozumiał , ale nie mam zamiaru wyjeżdzac z warsztatu z nie działającymi hamulcami , bądź  "zdrutowanymi" bo kompletnie nie o to mi chodzi . Nie pisałem o używkach , o taniości itp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie traktuje tutaj z góry, ale piętnuje głupotę. 

Nie odpisałeś mi na moje pytania, napisz co trzeba ją to poprawię i temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno zestaw tarcz i klocków brembo robią różnicę bez konieczności przeprowadzania modyfikacji, z tym że nie do każdego modelu da się kupić i nie mam porównania cenowego... 

Kolega montuje mocno narzekającym na heble... 

Może ktoś zna temat lub słyszał coś o tym? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baju baj gdzie ten kraj...

bez zmiany tarcz, zacisków i klocków nie ma mowy o poprawie skutecznosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...