Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drugi termostat a4 b7 3.0 diesel


sledzik69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o poradę, wymieniłem termostat plynu chłodzacego w swoim aucie a4 b7 3.0 2005 r 205 km . Na starym auto się nie dogrzewało. Nowy termostat został  założony orginalny i nadal nie trzyma temperatury tak jak powinno  być tzn nie trzyma 90 stopni .Temperatura cieczy wacha  sie w zaleznosci od predkosci auta . Układ został odpowietrzony . I teraz moje pytanie czy w tym modelu co ja posiadam występuje drugi termostat tzw termostat spalin , który też jest odpowiedzialny za dogrzewanie auta . Jeśli tak to gdzie on się znajduje w komorze silnika bo nie mogę go zlokalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jezdzisz po miescie to jest ok, a jak wyjezdzasz poza miasto to spada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dev napisał(a):

jak jezdzisz po miescie to jest ok, a jak wyjezdzasz poza miasto to spada ?

Spada na trasie podczas szybkiej jazdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sledzik69 napisał(a):

205 km

Koni mechanicznych piszemy dużymi literami (KM) i ten silnik ma 204 a nie 205 KM :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Koni mechanicznych piszemy dużymi literami (KM) i ten silnik ma 204 a nie 205 KM :wink:

Obecnie na 267KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do prawidłowej identyfikacji nie jest ważne ile teraz ma, bo to nikomu nic nie powie. Ważna jest pozycja wyjściowa, a dokładniej mówiąc, kod silnika i w tym przypadku jest to BKN, a nie tak jak masz w profilu ADD, więc zmień sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Do prawidłowej identyfikacji nie jest ważne ile teraz ma, bo to nikomu nic nie powie. Ważna jest pozycja wyjściowa, a dokładniej mówiąc, kod silnika i w tym przypadku jest to BKN, a nie tak jak masz w profilu ADD, więc zmień sobie.

Ok dzięki zmienię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sledzik69 napisał(a):

Spada na trasie podczas szybkiej jazdy 

 

czujnik wody do wymiany, kup oryginalny w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zaryzykowałem wymianę  termostatu.  Kupiłem  Magneti Marelli. Wcześniejszy był  oryginalny.  Na nowo założonym termostacie temperatura w jezdzie spokojnej w miescie łapie 90 stopni , aczkolwiek dlugo to trwa. Po wyjechaniu na autostradę spada do 70 stopni a nawet 60. Ogrzewanie jest adekwatne do osiągniętej temperatury. Gdy na blacie jest 90 to grzeje super przy 2 stopniach na zewnątrz. Nie wiem czy coś da wymiana czujnika temperatu  bo wskazania są prawdziwe.  Szukałem drugiego termostatu i za prawa półosią w okolicach wachacza są rurki od płynu ale nie występuje tam  2 termostat . Więc pytanie czy on się znajduje w innym miejscu? Czy występuje w tym modelu. Dalej walka trwa pomocy

Edytowane przez sledzik69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2023 o 18:56, Dev napisał(a):

Czujnik wodu out

No dobrze , a gdzie go zlokalizuje w aucie , w którym miejscu konkretnie masz namiary na nr oryginału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu auta do kompa na kanale 001 temperatura wynosi ok 82 stopnie a na kanale 007 temperatura 90 stopni .Który to będzie czujnik bodajrze są 2 ? VIN WAUZZZ8E26A061948. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...