Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 - umiejscowienie odpływu wody z parownika klimy pod autem


AndrzejK.
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Eryk Uniłowski,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiecie może w którym miejscu w podwoziu jest usytuowane odprowadzenie wody jak w temacie?

Patrzę i nic nie mogę namierzyć, a może zle patrzę.

Chciałem sprawdzić drożność tego odpływu, bo nic mi nie kapie na ziemię jak klima pracuje, a kapać powinno.....

Z drugiej strony mam tam osłonę i silnika i skrzyni, więc może tam kapie i nie widzę, no nie wiem....

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za każdym razem kapie mniej więcej pod pasażerem, ten odpływ jest ukryty za osłoną wygłuszającą skrzynię. Sprawdź bo tak jak mówisz kapać powinno u mnie bardzo często jest mała plama wody, nie tylko w mocne upały. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stronie kierowcy jest odpływ wody z klimatyzacji w b6 i b7. Od spodu pewnie pod osłoną termiczną. Jak zdejmiesz osłonę nad nogami kierowcy jest widoczny. 

Edytowane przez influencer
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za podpowiedzi.

Tzn. macie na myśli tą osłonę/oslony termiczne/srebrne od strony podwozia w okolicy skrzyni biegów i trzeba je odkręcić żeby zobaczyć odpływ, dobrze rozumię?

53 minuty temu, influencer napisał(a):

pod nogami kierowcy jest widoczny. 

ten odpływ to chyba jest od strony pasażera....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Tak, z tego co pamiętam to bardziej był taki materiał koło skrzyni wygłuszający i tam było mokro. Nie wiem gdzie dokładnie umiejscowiony jest ten odpływ ja to zauważyłem przy wymianie oleju na kanale, a że woda mi leciała elegancko to nie zagłębiałem się gdzie jest, ale u mnie plama na kostce zawsze jest po stronie pasażera więc po tej stronie bym szukał. Po za tym mogę jeszcze podpowiedzieć, że warto obczaić odpływy pod akumulatorem parę dni temu wymieniałem i były zamulone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozbieraniem osłon bardzo dużo roboty jest, bez zdjęcia skrzyni i wydechu nie wykonalne. Od środka zdemontuj schowek, wąż wychodzi z parownika i idzie pod podłogą na zewnątrz auta, mniej więcej na wysokości właśnie skrzyni biegów.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2023 o 21:15, Eryk Uniłowski napisał(a):

Po za tym mogę jeszcze podpowiedzieć, że warto obczaić odpływy pod akumulatorem parę dni temu wymieniałem i były zamulone. 

Tak, to też ważna kwestia, u mnie jest w pełni drożne, choć ja mam prościej, bo auto garażowane jest, a więc "na okrągło" np. liście nie mają szans wpadać przez podszybie na którym zresztą mam osłonę (tą na całą szerokość auta, a nie tylko na filtr kabinowy).

Co do samego odpływu wody z parownika to faktycznie jak wspomniał Langista namierzenie odpływu od spodu jest mocno utrudnione, więc ogarnąłem temat od strony kabiny, choć też nie jest jakoś łatwo, bo wszystko idealnie popasowane, a wykładzina gruba, solidna słabo poddająca się jakiemuś wyginaniu, ale temat ogarnięty, odpływ drożny, a wykładzina i wygłuszenia suche jak pieprz, więc wszystko ok jest.

Tak, że wnioskuję z tego, że to,że nie widzę ewentualnej wody z odpływu w czasie pracy klimy jest spowodowane "mocnym"  zabudowaniem odpływu w podwoziu plus jeszcze osłony silnik/skrzynia na których ewentualna woda się zatrzymuje, a nie ścieka na glebę.

Dzięki wszystkim za pomoc i sugestie.😊

Edytowane przez AndrzejK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...