Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Check oraz błąd P2279 w A4 B8 2.0TFSI


Bajdon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzień dobry

 

Chciałbym poprosić o opinię i pomoc w rozwiązaniu problemu pojawiającego się check engine i błędów w moim aucie.

Samochód to 2.0 tfsi quattro tiptronic - przebieg 130.000 km po generalnym remoncie silnika ze względu na pobór oleju.

 

Niestety dwa miesiące temu pojawił mi się check oraz błąd P2279 - nieszczelność w układzie dolotowym (ssącym). Po konsultacji z mechanikiem wymieniłem odmę na oryginał.

 

Po miesiącu znów check i błąd P2188 i P2178 – zbyt bogata mieszanka na biegu jałowym – sprawdzono wtryski i okazało się że były ponoć niesprawne więc wymieniłem na nowe Boscha.

 

Przed kilkoma dniami powtórzył mi się check i błąd P2279 - nieszczelność w układzie dolotowym (ssącym) – po skasowaniu od razu się nie pojawia.

 

Samochód pali bez problemu nie falują obroty – jedyne co mogę mu zarzucić to jednak moim zdaniem zbyt duże drgania na biegu jałowym po nagrzaniu silnika szczególnie bez obciążenia (bez klimy czy ogrzewania) oraz czasami zaciągnie zapachem spalin – raczej w korku więc nie wiem czy to nie spaliny innych?

 

Nie wiem co jeszcze można sprawdzić – czy tylko przewody?, sam kolektor? uszczelniacz wału? (oba były wymieniane podczas remontu i nie widać wycieku).

Jestem w kropce bo nie wiem co zrobisz – może macie jakieś pomysły lub namiar na mechanika we Wrocławiu lub okolicach obeznanego w takich tematach tfsi.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz gdzieś dziurę w dolocie, kup zmywacz do hamulców  odpal silnik i pryskaj po kolektorze i w jego okolicach. Jak silnik będzie zmieniał pracę to będziesz wiedział gdzie jest nieszczelnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...