Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 1.8T Zapach paliwa w aucie / zbyt bogata mieszanka/ Benzyna w oleju


KUBAS07

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem z moim autem( A4 1.8T BFB + LPG) po chipie czuć benzyną w aucie i wypadanie zapłonów na zimnym. Wymienione świece bo wczesniej obstawiłem że to one moga być przyczyną wypadania. Na nowych mam wrazenie że jest jeszcze gorzej a świece są czarne wiec zbyt bogato. Ponadto czuć zapach benzyny z nawiewów (wciekow przy silniku nie widzę) a teraz zauważyłem że po odkreceniu korka oleju też czuć benzyną jakby dostawała się do oleju. Gdzie szukać przyczyny ? Uszkodzone wtryski benzyny? Uszkodzony filtr/regulator paliwa? Silnik do remontu? Poszukałem po internetach i przyczyn może być wiele. Miał ktoś podobny przyadek i podpowie od czego najlepiej zacząć?

 

Dodam że oleju nie przybywa, rzadki nie jest więc tak jakby zapch dosatwał się jakoś podciśnieniem?

Edytowane przez KUBAS07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi zrobie nie mniej myśle że dużo nie wniosą. Auto jezdzi na LPG wiec dochodzi kwestia regulacji chociaż wcześniej wszystko było ok. Jak patrzyłem w korektach długoterminowych było za bogato chyba -15%. Gdyby padł któryś wtrysk w sensie niedomykał się i lał mimo tego że pracuje na LPG obstawiam że wypadałby zapłon na jednym cylindrze i kolor jednej świecy byłby inny,a  tutaj równo wszystkie są czarne. Do tego ten zapach benzyny po towarciu korka oleju. Nie miał nikt podobnego problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zapachu benzyny trwa juz z pół roku ale najpierw to było tylko to wiec obstawiałem gdzieś mały wyciek wiec sprawdziłem wszystkie złaczki i okolice wtryskiwaczy ale było sucho.  Wymieniłem oringi we wtryskiwaczach na inne( niestety nie nowe)ale nie przyniosło to dużego rezultatu. Nie mniej podczas jazdy problemu nie ma bo nie czuć z nawiewów, problem jest dopiero przy postoju wiec olałem i jezdziłem dalej. Teraz przy chłodniejszych porankach doszedł problem wypadania zaplonów po odpaleniu wiec wymieniłem świece co też nie pomogło. Wczoraj przy kontroli oleju i dolewaniu poczułem zapach z korka oleju i juz kompletnie nie wiem co może być przyczyną ani gdzie szukać rozwiązania. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to czuć benzyną czy spalinami? bo to też różnica, może masz nieszczelny wydech? skoro to się dzieje na postoju to tymbardziej tak by mogło być, po za tym nie rozumiem ludzi co jadą na CHIP- TUNING niesprawnym autem :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...