Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Adaptacja czujnika różnicy ciśnień i resetowanie wartości wyuczonych filtra cząstek stałych - OBD11


snejkusek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z adaptacją czujnika oraz zresetowaniem wartości wyuczonych przez filtr DPF. Filtr był czyszczony, próbuję zrobić adaptację poprzez obd 11.

Wchodzę w sednostki sterujące > silnik > ustawienia podstawowe > cofanie wartości wyuczonych filtra cząstek stałych... próbuję uruchomić funkcję i wyskakuje czerwony komunikat na dole "(12) Funkcja niedostępna"

Posiadam wersję pro. Ktoś to przerabiał ? ;/

 

PS: Screena poglądowego robiłem poza autem

czujk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W adaptacjach jest funkcja resetowania wartości popiołu. Najpierw trzeba wejść w dostęp upoważniony i wpisać podpowiedziany login do resetowania wartości popiołu, następnie w adaptacje i wybrać z zakładki inicjalizację filtra cząstek stałych. Dla wyczyszczonego dpf należy wprowadzić nową wartość ok. 10 (wartość wpisywana jest w tyś. km, czyli wpisując 10 odpowiada to 10.000 km). Jeżeli dpf został wymieniony na fabrycznie nowy to wpisujemy 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, udało mi się zresetować wartości i zaadaptować czujnik. Martwi mnie jednak wiarygodność czujnika różnicy ciśnień. Wcześniej wskazania czujnika różnicy ciśnień (przed czyszczeniem) na biegu jałowym wskazywał 50hpa, czyli podobnie jak wskazania maszyny przed czyszczeniem (czerwone kółko na dokumencie z czyszczenia). Obecnie na biegu jałowym jest to 31hpa a na dokumencie z czyszczenia są to 4hpa. Nie wiem już które dane są wiarygodne...

but 2500.jpg

dokument.jpg

jałowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...