Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie lampy Matrix


fazi505

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymieniłem zwykłe lampy Matrix i wynikł mały problem. Lewe światło postojowe i dzienne świeci zdecydowanie słabiej. Fachowiec który ogarniał temat stwierdził problem jest w module LED lewej lampy (moduł jeż) ponieważ lampy były w różnych aut. Różnica 3 lat w produkcji, trochę czasu minęło zanim zdobyłem odpowiedni moduł ( z tego samego roku co w prawej lampie). Wymieniłem i niestety bez zmian. Sprawdziłem VCDS pomiary rozszerzone i stwierdziłem różnice w pomiarach "LED channel 1-PWM" w lampie lewej jest 91% a w prawej 100%. Gdzie zmienić kodowanie aby osiągnąć 100% w lewej lampie?

Pozdrawiam Wojciech

 

lewa.png.bc4c874095b68e1b448d701f9473ea7f.pngledmatrix.jpg.cccfe154e1ffd9729a5e64531c376b92.jpgprawa.png.4b4c04ce88525ae5321a5e1fc80e965a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś w sterowniku 09 zaznaczyć jeszcze w bajcie 10 bit 0 oraz bit 6 na aktywne. Raczej nie pomoże to w tym problemie ale przy matrixach muszą być te 2 bity zaznaczone.

 

Sprawdzałeś jakie masz napięcia i natężenia w tych sterownikach?

 

 

20231104_214939.jpg

20231104_215035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie zasilania jak i prąd pobierany są identyczne, a jedna lampa świeci słabiej.

Zrzut ekranu 2023-11-05 135306.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy jest gdzieś w adaptacjach (bo kodowań te sterowniki nie mają) lub w nastawach podstawowych możliwości aby przestawić z klasy jasności 2 na 3?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w adaptacjach nie ma takich ustawień. Zastanawiam się czy w adaptacjach BCM 09 nie ma tych ustawień ?. Jednak 09 na kod 20103 przyznaje dostęp upoważniony, ale nie do adaptacji. Może znasz inny kod ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod dostępu do 09 to 20113.

Jest jeszcze jeden 06751 ale nie wiadomo do jakich funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...