Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odcięcie przy 3500 obr/min w A4 B7 2.0


Nikoszym

Rekomendowane odpowiedzi

Przy przyspieszeniu gdy osiągnąłem 3500 obr/min silnik nie wkręcał się wyżej, było czuć odcięcie na każdym biegu i zaczął mrugać check. Po dłuższej jeździe na 3000 obr/min problem z odcięciem ustał, ale co to takiego mogło być? Nie podłączałem jeszcze pod komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Nikoszym napisał(a):

Nie podłączałem jeszcze pod komputer.

To podepnij, bo tak to gdybanie.

Wcześniej żadnych objawów niewłaściwej pracy silnika nie zaobserwowałeś?

Edytowane przez AndrzejK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AndrzejK. napisał(a):

To podepnij, bo tak to gdybanie.

Wcześniej żadnych objawów niewłaściwej pracy silnika nie zaobserwowałeś?

Żadnych objawów nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16684 - P0300-001

16687 - P0303-001

16688 - P0304-001

 

Wypadanie zapłonu na 3 i 4 cylinder.

Z paliwem raczej problemu nie ma bo to samo się dzieje na benzynie i lpg, pytanie co dalej mam sprawdzać żeby to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nikoszym napisał(a):

Wypadanie zapłonu na 3 i 4 cylinder.

To wiadomo raczej....

Sprawdz świece i cewki na tych cylindrach, świece w jakim stanie, kiedy wymieniane, a cewki możesz podmienić z cylindrów, które nie wykazują błędów, będziesz wiedział wtedy czy to np. cewki kończą/skończyły swój żywot czy niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2023 o 16:17, AndrzejK. napisał(a):

To wiadomo raczej....

Sprawdz świece i cewki na tych cylindrach, świece w jakim stanie, kiedy wymieniane, a cewki możesz podmienić z cylindrów, które nie wykazują błędów, będziesz wiedział wtedy czy to np. cewki kończą/skończyły swój żywot czy niekoniecznie.

To ja od siebie dodam, że różnie można z nowymi trafić bo nieraz nie ma błędów a tnie zapłon na wszystkich po trochu. Miałem taki problem. Poza tym jest lipa z częściami - nowe cewki są coraz gorsze. Czasami nawet wymiana na nowe NGK lub Beru nie rozwiązuje problemów. Mój mechanik mówił bodajże że na Denso nie narzekają i to jeździ jeśli o cewki chodzi nowe. Ja myślę że kolejne cewki namierzę gdzieś oryginalne. Jakość nowych części spada na łeb na szyję. Już nawet najlepszym markom nie wolno ufać , a i oryginałom. U mnie przepływomierz nowy Boscha reklamacja po 3 miesiącach (jeżdżę na starym), czujniki temperatury 2 oryginalne do kosza(zadziałał borsehung z allegro za 30 zl)- źle pokazywały temperature, że myślałem że problem tkwi w zegarach. Z cewkami też się bawiłem ale mu przeszło - na siłę wymieniałem po kolei na nowe  w trasie. Błędów brak nawet było. Dziwne. Mam 2 ngk i 2 beru w celu testów - jest okej lecz tak jak mówię. Nie znasz dnia ani godziny. Nowy termostat po raz drugi Behra zakładałem od Dziqa i jest made in china... a był Austria/Niemcy.. Oni chyba nas siła chcą zmusić do elektryków bo to są żarty a nie części - gównolit jeden wielki. Pozdrawiam i życzę rozwiązania problemów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...