Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z dźwiękiem Bang&Olufsen w A4 B9


Kruchy911

Rekomendowane odpowiedzi

ooo... super... 

jak Panowie z VCP nie ogarną tematu to będziemy gadać...🫠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja... 

 

zakupiłem oryginalny "odisowy" plik do parametryzacji B&O dla sterownika o nr. 8W0 035 465 

tak więc, jeśli Ktoś będzie potrzebował, to bez problemu udostępnie... plik w formacie; xml...

dodatkowo, przesłałem go Panom z VCP Support... tym samym, jest także dostępny do

pobrania w loaderze VCP... tam z kolei jest w formacie; zdc. 

ps.

natomiast ja, oryginalny xml. ODIS przerobiłem na xml. VCP

i taki też instalowałem...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, janusz75 napisał(a):

zakupiłem oryginalny "odisowy" plik do parametryzacji B&O dla sterownika o nr. 8W0 035 465 

tak więc, jeśli Ktoś będzie potrzebował, to bez problemu udostępnie... plik w formacie; xml...

dodatkowo, przesłałem go Panom z VCP Support... tym samym, jest także dostępny do

pobrania w loaderze VCP... tam z kolei jest w formacie; zdc. 

ps.

natomiast ja, oryginalny xml. ODIS przerobiłem na xml. VCP

i taki też instalowałem...

no i jak po? Jest roznica?

 

Pisales tez wczesniej ze robiles update softu wzmacniaczai ze dalo to bdb rezultat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Koalakm napisał(a):

no i jak po? Jest roznica?

 

Pisales tez wczesniej ze robiles update softu wzmacniaczai ze dalo to bdb rezultat?

podczas podnoszenia softu MMI na "3638" wykonana została także aktualizacja sofu wzmacniacza B&O...

i muszę przyznać, że w moim przypadku poprawa jakości dźwięku na duży plus, oczywiście są to moje subiektywne odczucia...

przed aktualizacją nie dało się słuchać głośniej muzyki, bo gdy tylko do "akcji wkraczały" głośniki basowe, te w przednich drzwiach

to zamiast basu było słychać strasznie nieprzyjemne dudnienie... w międzyczasie podnosiłem jeszcze soft MMI do 5092 ale wg. mnie bez wpływu na jakość dźwięku... natomiast po wgraniu tzw. "parametryzacji" nie zauważyłem większych zmian w jakości nagłośnienia... oprócz jednej istotnej dla mnie zmiany... na szczęście; na duży plus... a mianowicie takiej, że po uruchomieniu samochodu pierwszym dźwiękiem jaki wydobywał się z głośników było dość mało przyjemne "uderzenie w głośniki" a później "wydobywał się" już normalny dźwięk... naprawdę bardzo nieprzyjemne takie uderzenie przy uruchamianiu się nagłośnienia... teraz po przeprowadzonej parametryzacji, uruchamianie się wzmacniacza (narastanie dżwięku) następuje bardzo płynnie... co mnie bardzo cieszy...

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...