Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z dźwiękiem Bang&Olufsen w A4 B9


Kruchy911

Rekomendowane odpowiedzi

Masz limuzynę europejską (nie Anglika), więc musisz wybrać limuzynę LHD (Left Hand Drive). Anglik to RHD  (Right Hand Drive)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal muskiel1 mam problem z tym VCP, ładowanie pliku … i tak ładuje i ładuje i czekam 20minut i nic, co jest nie tak? Znowu problem. Jakbyś chciał to proszę napisz na whatsapp +48 731417005. Może będzie łatwiej i szybciej nam się skomunikować 

IMG_4192.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym problem.  Wybierz wszystkie odpowiednie zestawy danych i zaznacz EraseFullMemory i dopiero ładuj.

Screenshot_20240116_203200_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskiel chodzi o to że odpalam kontener i klikam otwórz plik, klikam w ten plik co pobrałem z filemanager i on się ładuje i ładuje, nie wyświetla mi się lista do uploadu jak wczoraj, coś znowu się zjebalo. Co robić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja VCP aktualna?.

Zrestartuj laptopa i spróbuj ponownie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaznaczyłem erasefullmemory, czy to cos duzo daje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaznacz. Powinno się zaznaczyć przy tej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel1 

 

potrzebuje plik do parametryzacji wzmacniacza B&O 

przejrzałem wszystkie pliki w VCP ale nie mogę znaleźć pliku do poniższego wzmacniacza;

 

Adres 47: Sys.nagłaśniający (J525)       Plik etykiet:* Brak
   Oznaczenie elementu SW: 8W0 035 465     HW: 8W0 035 465 
   Komponent: MIB2_amp_P_B9 H11 0420  
   Weryfikacja: 00000001    Numer seryjny: AUZ8ZAGJA01BGRD Numer zestawu danych: 8W2909510A  0007

 

kojarzysz może czy do nr. 8W0 035 465  jest dostępny plik parametryzacji?..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest, to powinien być w menadżerze plikòw. Jeśli go tam nie ma, to musisz zapytać w suporcie czy coś mają i mogą udostępnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź... no właśnie z tym plikiem jest problem... pisałem już do Supportu VCP ale niestety

na tą chwilę lipa... jest dostępny plik do sterownika: 8W0 035 465 A ; a ja niestety posiadam: 8W0 035 465

bez oznaczenia literowego na końcu... obiecali, że postarają się go zorganizować, ale minoł już miesiąc i cisza...

dlatego też piszę do Ciebie, czy nie wiesz coś więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok... zobaczymy może Panowie z VCP się postarają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz sprawdzić (niestety funkcja płatna chyba 10EUR) 

WWW.VW-GEKO.COM

ODIS Online Geko Login Account Vw Geko Account(SVM/Immobilizer+Component Protection/DSS+SFD) : available (25€ /hour, 80€/day, 60€/day) Audi Geko...

tam jest generator plików parametryzacji XML do ODISa, następnie z odisa można przerobić plik tak aby działał w VCP za pomocą skryptu pythona z  

GITHUB.COM

Converter for ODIS XML Datasets to VCP XML format. Contribute to jilleb/odis2vcp development by creating an account on GitHub.

 

Niestety nie wiem czy to działa i jak działa bo nie używałem. Ale jest to jakieś rozwiązanie które być może Cię zadowoli.

 

jakiś konkretny cel masz związany z parametryzacją B&O?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaTeo85 ; dzięki serdeczne za pomoc...🙃

 

poczekam jeszcze trochę na Panów z VCP Support... ale coś czuje, że będę musiał

poszukać alternatywy do VCP... a nie po to go kupowałem... ale tak to już jest, a druga strona medalu

jest taka, iż wszystkiego mieć też Nie mogą... to co mi przesłałeś wygląda bardzo ciekawie, rozeznam temat

i być może to będzie rozwiązanie... nie wiem czy będzie potrzeba "converterować odisowy plik" bo Odisa posiadam...

 

a jaki mam cel?.. a właściwie jaki miałem...

ano taki, aby nieco poprawić jakość dźwięku... bo mówiąc szczerze Bang&Olufsen w B9, F5 to porażka...

zapewne Panowie posiadający ten zestaw zaraz mnie tu rozjadą... a proszę bardzo... ale w takim aucie 

i to z nagłośnieniem Premium po prostu takie "coś" Nie przystoi... mam jeszcze A5 8T też z Bangiem który

notabene sam montowałem... i tam nagłośnienie (głównie bass) jest o poziom lepszy... tutaj nowszy wzamcniacz

więcej głośników, a jakość dźwięku to porażka... jak się okazuje, nie jestem odosobniony w tym temacie, na kilku forach

poruszali chłopcy ten temat... co poniektórzy modyfikowali system zastępując fabryczne głośniki dobrej klasy zamiennikami,

dodatkowe wzmacniacze, subwoofer, itp... spotkałem się też z kilkoma opiniami, iż po wgraniu nowszego softu do wzmacniacza

jakość dźwięku się poprawia... i muszę przyznać, że tak rzeczywiście jest... po aktualizacji dźwięk jest dużo, dużo lepszy... na tą chwilę,

przynajmniej tak jak jest u mnie, mogłoby już tak pozostać... naprawdę da się słuchać muzyki i to z przyjemnością... no ale jak to po każdym 

Update systemu, dobrze jest wgrać parametryzację pod dany model... no i stąd moje pytanie...

 

za pomoc w temacie... Bardzo Ci Dziękuję...😊

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz odisa, to za jego pomocą powinna parametryzacja pójść bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślę... poczekam jeszcze ze dwa tygodnie, może Support VCP 

stanie na wyskości zadania i udostępni plik... wtedy nie tylko ja skorzystam,

ale Wszyscy którzy mają urządzonko pod nazwą VCP... i będą w przyszłości

też mieli koniecznośc wykonania parametryzacji... poczekamy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, janusz75 napisał(a):

dzięki za odpowiedź... no właśnie z tym plikiem jest problem... pisałem już do Supportu VCP ale niestety

na tą chwilę lipa... jest dostępny plik do sterownika: 8W0 035 465 A ; a ja niestety posiadam: 8W0 035 465

bez oznaczenia literowego na końcu... obiecali, że postarają się go zorganizować, ale minoł już miesiąc i cisza...

dlatego też piszę do Ciebie, czy nie wiesz coś więcej...

Wpadnij do mnie, ogarniemy parametryzacje online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...