Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zestaw komputerowy


Rekomendowane odpowiedzi

A więc wysoko coś takiego:

 

IMG_20231220_084523.jpg

Zostawiłem ten zasilacz jak był.

 

Najpiękniejsze jest to że przy uruchomionym systemie, stanie, synchronizacji z NAS zużycie procesora jest na poziomie 3% i 0,5ghz 😱

Ta obudowa to jest śmieć, instalacja dysków to jakaś tragedia, mam nadzieję że gniazda w nich się nie powyginają - miejsca na kable prawie nie ma

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu jakby nie było osobnej komory na zasilacz.. ja nadal uważam, że define R5 to najlepsza obudowa w przedziale 300-400 zł, R6 jest jeszcze lepsza 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest na samym dole obudowy w osobnej obudowie. Wieczorem zrobię lepsze zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest na samym dole obudowy w osobnej obudowie. Wieczorem zrobię lepsze zdjęcia.

 

Panowie czy jest możliwe że zasilacz 850w jest za słaby do mojego zestawu??

Wczoraj działałem pół nocy na komputerze i wszystko było git (działałem na karcie graficznej procesora). Dziś zamontowałem gtx1070 i jak procesor osiągnął 110*C to komputer się wyłącza - myślę że AiO wchodzi na wyższe obroty i brakuje mu prądu. Na pudełku AiO jest napisane że może pobierać 400W 😱

Czy jest to możliwe?? Jedynie co jeszcze zrobiłem od wczoraj to aktualizowaniem Windows z 10 na 11, ale jak zaraz po wyłączeniu włączę komputer i wejdę do biosu to też się wyłącza ??

 

JESTEM GŁUPSZY NIŻ USTAWA PRZEWIDUJE!!!

Podłączyłem pompę do płyty pod Fan2 zamiast pod Fan1_AiO i pompa w ogóle nie działała :( Komputer się wyłączał bo procesor osiągał graniczną temp. 🤒

Obecnie procek ma w spoczynku 36*C, a nie 95*C jak wcześniej 😜

Poniżej zdjęcia zasilacza w osobnej obudowie i wentylatorka u góry obudowy.

komp2.thumb.jpg.f87e028f6b3c4466edfb7ee3decb0c75.jpg

komp1.thumb.jpg.d91ffa7126175dad41665ecab441c0bc.jpg

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wywaliłem kasetki na dyski 3,5' z fractala bo w ogóle nie były mi potrzebne a były uniwersalne, aby zamontować np. na takim meschu jak masz na dole obudowy.😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dawałem większej ilości wentylatorów na górze bo się nie mieszczą przez przewody AiO, a nie chce ich jakoś specjalnie naginać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic im nie będzie, zmieścił się wentylator zaraz nad chłodnicą to czemu nad przewodami ma się nie zmieścić? Do tego widzę, że masz tylko jeden wentylator, który wyciąga powietrze z obudowy, ten z tyłu, to znacznie osłabia pracę tych wentylatorów z przodu. Dołóż dwa wentylatory u góry i ustaw je wirnikiem od dołu, nie od góry. Jak boisz się że węże chłodnicy wejdą w wirnik to obróć pompę o 90° w prawo.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może coś jeszcze pomyśle jutro. Generalnie te przewody są strasznie sztywne i trochę się obawiam ich "myrdać", ale jak uważasz, że tak będzie lepiej to coś jutro podziałam i zdam relację. A teraz "idę" instalować Ubuntu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewni mają pod otuliną wzmocnienie w postaci sprężyn lub same przewody są w oplocie stalowym. W takim ustawieniu masz nadciśnienie w obudowie i wentylatorom jest ciężej pompować powietrze, zwłaszcza przez chłodnicę. Ja bym finalnie ten zasilacz obrócił wentylatorem od góry i dodał resztę wentylatorów aby ten z tyłu i te od góry wyciągały powietrze, a te z przodu je podawały przez chłodnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc przez kilka wieczorów  "pomęczyłem" kompa w blenderze (program do 3D) i podczas renderowania obrazka, podczas gdy procesor działa na 100% mocy przez jakieś 5 min non-stop jego temperatura waha się w granicach od 45*C do 65*C, karta graficzna ma ok 65*C (podczas renderingu używana jest karta oraz procesor na 100% mocy non stop). Tak więc temperatura jest raczej ok. Co o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ok ale mogły by być niższe, zmieniałeś ustawienia pompy i dodałeś te wentylatory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robiłem, bo już mi się nie chciało 🤣 a po testach wyszło że chyba nie jest źle 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update!!

po około tygodniu pracy płyta główna się wysypała! Najpierw przestała działać karta sieciowa (LAN) potem co chwile wyskakiwały jakieś głupie bluescreen'y. Płytę oddałem na gwarancję 2 stycznia, a wróciła dopiero 27 stycznia - płyta została wymieniona na nową. Generalnie nie gram w gry (sporadycznie w CS2), ale w związku z zakupem procesora ryzen 9 dostałem kupon na grę Avatar: Frontiers of Pandora, więc ją zainstalowałem - gra chodzi w najwyższych możliwych ustawieniach i to w rozdzielczości 2560x1440 - wygląda przepięknie.

Nie pisałem o tym chyba wcześniej, ale do całego zestawu wleciał RTX 4070 i monitor LG 32gp850-b (jest trochę za duży)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba coraz to częstsze, że nowa elektronika wadliwie jest wykonana 😅 pewnie jakiś duperel poszedł/zimny lut ale płyta wiadomo, pójdzie do niszczarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...