Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zestaw komputerowy


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy takie coś będzie ok:

WWW.MORELE.NET

Sklep Internetowy - laptopy, RTV i AGD, konsole, aparaty cyfrowe, telefony komórkowe. Najniższe ceny w Polsce, wysyłka w 24h, zakupy na raty. Sprawdź nas!

 

do tego wszystkiego mam kartę graficzną MSI GTX 1070 Gaming. Czy wybrana przeze mnie obudowa będzie ok do chłodzenia??

 

Chyba że ma ktoś jakieś inne propozycje w podobnej cenie.

 

Teraz mam stary sprzęt w obudowie Zalman R1 - może ona bybyła też ok  nie musiałbym wydawać kasy na nową obudowę. Na światełkach (RGB) nie zależy mi w ogóle.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Langista Nie mam zamiaru go kręcić, ale wyczytałem gdzieś że takie chłodzenie wypada mu założyć - w ogóle mi na tym nie zależy

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam zasilacz xfx ts 550w i też nie zależy mi na jego wymianie, ale chyba bez tego się nie obejdzie

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz za słaby na ten procesor. Możesz zaoszczędzić trochę kupując wolniejsze RAM, taka prędkość w ogóle nie jest Ci potrzebna a kosztuje dużo więcej, te najwolniejsze też się spiszą.

 

Zasilacz z BeQuiet jest kilka duszek tańszy (power 10)

 

Chłodzenie możesz zostawić, zadziwiająco tanie a coś lepszego na powietrzu jest aktualnie droższe.

 

Grafika się zmieści.

 

Co do dysku, wybrał bym ten :

 

WWW.MORELE.NET

Dysk SSD Kingston KC3000 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SKC3000S/1024G) jest dostępny w...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał(a):

Zasilacz za słaby na ten procesor. Możesz zaoszczędzić trochę kupując wolniejsze RAM, taka prędkość w ogóle nie jest Ci potrzebna a kosztuje dużo więcej, te najwolniejsze też się spiszą.

 

Zasilacz z BeQuiet jest kilka duszek tańszy (power 10)

 

Chłodzenie możesz zostawić, zadziwiająco tanie a coś lepszego na powietrzu jest aktualnie droższe.

 

Grafika się zmieści.

 

Co do dysku, wybrał bym ten :

 

WWW.MORELE.NET

Dysk SSD Kingston KC3000 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SKC3000S/1024G) jest dostępny w...

 

 

A jak się ma sprawa mojej obecnej obudowy - Zalman R1?? Będzie ok, czy chłodzenie procka się nie zmieści??

Niema sensu kupować zasilacza ze złączem 12VHPWR PCI-E 5.0 16-pin (12+4)??

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie procka za duże, wejdzie maks 240 a masz 360.

 

Możesz obniżyć koszta idąc w inny procesor, ten ma opinię bardzo gorącego, w tedy też znajdziesz chłodzenie na 240 mm, które też będzie tańsze i obudowy nie będzie trzeba wymieniać.

 

PC potrzebny głównie do grania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pc potrzebny głównie do grafiki 3d i zależy mi na ilości wątków r9, dodatkowo cena r9 a r7 jest prawie taka sama

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie zmienia postać rzeczy. Zostaw wszystko tak jak masz, jedynie ten dysk SSD bym zmienił i zasilacz, BQ sobie poradzi z tym, mają od kilku lat najlepsze zasilacze ATX, chodzi tu o jakość wykonania i dobrane komponenty.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem sobie jeszcze coś na Intelu, może to będzie lepsze rozwiązanie:

Intel Core i9-13900

Płyta główna MSI B760 GAMING PLUS WIFI 

Procesor w prawdzie droższy, ale płyta tańsza, obsłuży też ddr5 i chłodzenie chyba też będzie tańsze bo nie będzie wody, a do tego moja obudowa też się chyba nada. Co o tym myślisz??

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy ryzenie, one wydajniejsze są w obliczeniach które będziesz wykonywać, a intele się grzeją, bez wody nie podchodź do i9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się coś kupić i po części złożyć:

Procesor AMD Ryzen 9 AMD Ryzen 9 7900X
Obudowa do komputera ENDORFY Regnum 400 Air
Zasilacz be quiet! Pure Power 12 M 850W 80 Plus Gold ATX 3.0
Płyta główna Socket AM5 ASRock X670E Pro RS
Pamięci RAM DDR5 Lexar 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 Ares RGB
Dysk SSD Kingston 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe KC3000
Chłodzenie procesora Silver Monkey X SNOWY BLACKOUT 360 3x120 mm

 

Ostatecznie kupiłem wszystko w X-KOM, bo porównując morele, komputronik i X-KOM wyszło mi u nich najtaniej i w dodatku wszystkie części miałem na drugi dzień.

Jestem tylko niezadowolony z obudowy, bo w X-KOM mi chłop potwierdził, że zmieszczę do niej 4 dodatkowe dyski (prócz dysku m.2, 2x2,5" i 2x3,5"), a niestety po montażu chłodnicy zostało miejsce tylko na dwa na dole obudowy. Dysków do zamontowania (prócz dysku m.2) mam 3szt. - 2x3,5" 1x2,5". Pewnie dwa 3,5" zamontuje na dole obudowy, a z dyskiem 2,5" będę coś musiał drutować ;(

Póki co skrzynkę złożyłem i zainstalowałem windowsa, została mi jeszcze instalacja Ubuntu (bo na nim głównie działam) oraz przełożenie starych dysków. Muszę jeszcze poczytać jak przenieść licencję windowsa ze starego komputera na nowy, bo póki co windowsa nawet aktywowałem - skończyłem instalację po 3 rano a koło 7 trzeba wstać do pracy ;)

 

Mam jeszcze dodatkowe pytanie - w obudowie "fabrycznie" były zamontowane 3 wentylatory od frontu (które musiałem zdemontować, aby zrobić miejsce na chłodnicę i jej wentylatory) i jeden z tyłu obudowy. Nie wiem czy jest sens montować te zdemontowane wentylatory np. na górze obudowy. Wentylatory przez chłodnicę ładnie dmuchają, więc może to już będzie "przerost formy nad treścią"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy za dużo wentylatorów w obudowie 😅 sprawdź jak ustawiony jest zasilacz, wentylatorem od dołu czy od góry, jak od góry to daj te pozostałe wentylatory jako wyciąg. Chłodnica od góry się nie zmieści? Na dyski 2,5" często jest miejsce z tyłu obudowy, nad zasilaczem.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator od zasilacza jest skierowany w dół, miejsce na dyski jest jak na obrazku:

dyski.jpg.ae0c6b9a68c88ce26d4cd57d1fe01eea.jpg

miejsce na śruby od dysków od frontu obudowy zasłoniła chłodnica. Co do chłodnicy to od góry wchodzi tylko 240mm, 360mm wchodzi tylko od frontu i to w dodatku tak, że sama chłodnica jest zamontowana od środka obudowy, a jej wentylatory od zewnątrz. Bo jak bym zamontował chłodnicę jak były zamontowane "fabryczne" wentylatory to nie założę frontu obudowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj wentylator od zasilacza od góry, nie będzie wciągać kurzu od spodu. Możesz kupić stacje zewnętrzną na dyski Sata, niektóre nie najgorzej wyglądają. Z tyłu obudowy na blachę, do której przychodzi płyta główna producent nie dał żadnych miejsc montażowy na dyski 2,5"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz mam tak zamontować, aby jego wentylator dmuchał do obudowy??? Miejsce na dyski pokazałem na obrazku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba, że dysk ssd 2,5" zmieści mi się od zew. strony? bo nawet o tym nie pomyślałem ;)EY2A008-endorfy-regnum-400-air-06b-jpg.jpg.f5f29ffee89cdc74f02e504b188b4370.jpg

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator z zasilacza i tak pobiera powietrze a wywala je poza obudowę, obok gniazda kabla zasilającego. Dyski właśnie w miejscu które zaznaczyłeś możesz dać lub obok HUBa do sterowania wentylatorami, nie dostałeś żadnych akcesoriów wraz z obudową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Langista napisał(a):

Wentylator z zasilacza i tak pobiera powietrze a wywala je poza obudowę, obok gniazda kabla zasilającego. Dyski właśnie w miejscu które zaznaczyłeś możesz dać lub obok HUBa do sterowania wentylatorami, nie dostałeś żadnych akcesoriów wraz z obudową?

Nie wiem czy dobrze, żeby zasilacz brał na siebie ciepłe powietrze z komputera (zwłaszcza, że przy tym zastosowaniu to raczej chłodno tam nie będzie mimo wszystko) - lepiej chyba od dołu, a i tak w obudowie raczej jest siatka a'la filtr żeby kurzu nie brał.

 

Przy każdym kompie, który składam zasilacz montuję wentylatorem do dołu - raz na 3 albo 4 miesiące zdjąć siatkę i umyć to nie problem a będzie brać powietrze z temperaturą bliższą "pokojowej"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam ciągle wentylatorem do góry i nic mu od 7 lat nie ma. To nie tak że on od razu piekarnik tam będzie miał, zasilacze praktycznie w ogóle się nie grzeją, musiały by chodzić ciągle pod obciążeniem 95%. Tu będą jedynie obliczenia podczas renderingu obciążać system, w pozostałych przypadkach nie wiem, czy w obudowie będzie więcej jak 25 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...