Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Passat B5 1.6 nie odpala


sitar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z Passatem b5 fl 1.6 alz . Jest to 3 samochód rzadko użytkowany i ma problemy z odpaleniem. Od jakiegoś czasu trzeba było trochę pokręcić żeby zapalil(zalapywal i gasl)teraz na benzynie trzeba kręcić parę minut żeby odpalil-na gazie dziś awaryjnie odpaliłem po 30 sekundach. Pompa paliwa z koszem nowa bo stara buczała-nowa po przekręceniu zapłonu daje ok 2 bar przed listwa. Tak na szybko sprawdziłem iskre podczas odpalania na 1 cylindrze i jest ok . Obroty podczas odpalania od 160 do 200.

Dziś po odpaleniu na gazie przełączyłem na Pb i silniczek pracował prawidłowo do momentu zgaszenia....już na Pb nie odpalił...może ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

   Zobacz jakie wartości znamionowe powinno mieć ciśnienie paliwa - jeśli wyższe, to być może tylko filtr je tłumi.

Jeśli występuje elektrozawór oparów paliwa, to sprawdź czy się zamyka.

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez aztek
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2B? Ma być 4. Sprawdź filtr paliwa, ciśnienie sprawdź przed filtrem, to da znać czy filtr jest zapchany, czy pompa paliwa kiepska.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz najpierw cewki zapłonowe, moga sprawiac problemy podczas rozruchu, jesli sa zuzyte. upewnij się tez, ze sa czyste i suche i sprawdz czy nie ma na nich sladow uszkodzeń. moze byc to rowniez zuzycie lub brak odpowiednich swiecek zapłonowych, sprawdz czy sa w dobrym stanie i czy maja odpowiednia szczelinę iskrowa. jesli samochod dziala poprawnie na gazie, ale nie na benzynie, problem moze lezec w ukladzie zasilania benzyna - sprawdz filtr paliwa, wtryskiwacze i caly uklad zasilania benzyna. upewnij się tez, ze wszystkie polaczenia elektryczne sa sprawne i nie ma zadnego zwarcia.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...