Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż kamery cofania w A4 B9 sedan

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

niedawno stałem się posiadaczem A4 B9 z 2017 roku nadwozie SEDAN niestety na wyposażeniu brak kamery cofania :(

mam takie pytanie czy ktoś montował kamerkę w sedanie  - obawiam się kłopotów z przeprowadzeniem kabli z klapy bagażnika

a może to tylko mnie daje do myślenia i nie będzie z tym kłopotu

dodam ż montowałem już w swoich autach z grupy VW ale zawsze były to kombi i nie miałem problemów

jak sprawdzić czy do mojej wersji starczy sama kamera czy potrzebny jest jeszcze moduł ??

dzięki za odpowiedz

Tomek

Opublikowano

Moduł do zwykłej kamery wstecznej jest już w klamce. Tylko kamera wsteczna wchodząca w zestaw kamer 360° wymaga osobnego modułu dla tych kamer.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 9.12.2023 o 23:34, Muskel1 napisał(a):

Moduł do zwykłej kamery wstecznej jest już w klamce. Tylko kamera wsteczna wchodząca w zestaw kamer 360° wymaga osobnego modułu dla tych kamer.

chcę dołożyć tylko kamerę cofania

nie rozumiem tylko gdzie on się znajduje czy "klamka" to potoczna nazwa jakiegoś układu no bo chyba nie dosłownie w klamce :)

Opublikowano

Klamka to klamka do otwierania bagażnika. W klamce zintegrowana jest kamera i elektroniką.

Screenshot_20231213_132610_Opera.jpg

Opublikowano

Muskel - mam pytanie dot. działania kamery cofania w sedanie. Pojawiły mi się ostatnio zakłócenia w przesyłanym obrazie. Mianowicie pukjąc w podstopinicę na miejscu kierowcy zaczął mi "skakać" obraz z kamery, przygasając nawet na moment. Jaki to może mieć związek z kamerą: jest tam jakaś kostka, moduł z niedopiętym przewodem, cokolwiek innego? Co sprawdzić? Help

Opublikowano

Kamera dokładana czy fabrycznie?

Auto z USA? Jak tak, to gdzie było uszkodzone?

Opublikowano
2 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Kamera dokładana czy fabrycznie?

Auto z USA? Jak tak, to gdzie było uszkodzone?

kamera fabryczna, auto z USA, uszkodzenie prawy przód nieznacznie

Opublikowano

Błędy?

Opublikowano

Czysto. Sam sygnał z kamery nie został utracony. Były tylko zakłócenia. Dziwi mnie poniekąd miejsce (podstopinica) wywołujące tę sytuację. Wygląda jakby było coś luźne, niewpięte

Opublikowano

Kamera nie jest tam wpięta. Bezpiecznik kamery jest także z tyłu.

Opublikowano

a nie jest to wpinane do modułu BCM?

Opublikowano

Nie.

Opublikowano

No to nie ma co wróżyć z fusów - trzeba zajrzeć. Dzięki

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Cześć Muskel1

 

to znowu ja... tylko proszę, Nie śmiej się ze mnie za bardzo...

 

zakupiłem zestaw kamery cofania z Ali, opinie co do jakości ma dobre,

a jak będzie w rzeczywistości to się przekonamy... jeśli będzie "słabo"

to zakupię oryginalną w ASO... ale do rzeczy... montaż oczywiście sam,

 

podłączenie przewodów również, schematy mam... no i jak już bedę miał

to poskładane, to czy pomożesz mi Pan w kodowaniu?..

image.png.c277e4f8a35859420bb18acd5ce14c44.png

Opublikowano

Żaden problem:wink:

- pomożecie?

- pomożemy:decayed:

Opublikowano

Przed zmianą kodowań wykonaj pełny auto-scan i go tu wrzuć.

Opublikowano

ok...

superrr...

jak będzie tak daleko, to się do kolegi odezwę...?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

 

Muskel1 

 

a więc tak... jeśli dzisiaj nic mi się "nie wysypie" to powinienem zakończyć montaż kamery cofania...

trzeba przyznać, że jest z tym trochę "grzebania" no i jak chce się to zrobić porządnie to x2...

ale nie o tym... przed kodowaniem wykonam oczywiście pełny auto-scan... 

 

podpowiedz mi proszę czy dobrze kombinuje;

- na liście CAN Gateway zaznaczam: 6C - kamera cofania

- następnie w 5F wykonuje dwie adaptacje/aktywacje

 

Car_Funktion_List_BAP_Gen2_VPS set the new value activated and press Do it!

Car_Funktion_List_BAP_Gen2_VPS_msg_bus set the new value Terminal 15 and press Do it!

 

zamykam auto i czekam 15minut na uśpienie sterowników...

 

czy coś pochrzaniłem???

 

 

 

 

Opublikowano

Tak, dodatkowo w sterowniku 09 wchodzisz w kodowania i w Bajcie 38 ustawiasz w pozycji Bit 2-3 watrosc 04 camera variant_rvc, installed. Jeżeli nie masz opisów bitów to aktywujesz po prostu Bit 2.

Opublikowano

 

zakoduje, sprawdzę i dam znać co i jak...

 

na tą chwilę Sedeczne Dzięki...?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.