Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż kamery cofania w A4 B9 sedan

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Flash kamery 4M0980556A 

Dataset 8W0909460B 

 

Kodowanie 6C

0294010100002001400040

 

W 09 w kodowaniu camera_variant = rvc_installed

 

image.png.7b64453e79860e7d41d5eb5010cd81d6.png

 

 

Cała filozofia

Opublikowano

Tam w sterowniku 09 (bajt 16 i 28) nie ma w ogóle zakodowanych czujników. Trzeba poprawić.

Opublikowano

Tutaj jest aktualne po wrzuceniu kodowania od q7 ..

Dzisiaj już nie mam jak podziałać jutro zobaczę do 09 ale problemem dla mnie jest to że wchodzę tam nie mam pliku label pod ten bcm i mogę na ślepo zaznaczać. pobrałem angielskiego vcds i jest to samo.

Jest na to jakiś sposób czy pisać do ross-tech

Log-WAUZZZF42LA029846-203365km.txt

Opublikowano
4 minuty temu, skrzypa napisał(a):

problemem dla mnie jest to że wchodzę tam nie mam pliku label pod ten bcm i mogę na ślepo

Bo masz klona. Zainwestuj w oryginał:wink:

Opublikowano

Mam oryginał z adako kupowany 5 lat temu .. 

Opublikowano

Aaa teraz widzę, że masz HEX-NET :wink: Nie zwróciłem wcześniej uwagi. Pomimo tego, powinieneś mieć opisane labele. Jesteś pewny, że nie kliknąłeś na "nie" gdy program pytał czy otworzyć eksperymentalne labele?

 

W tej platformie VCDS w wielu sterownikach pyta jak wchodzisz w sterownik. Pojawia wię wtedy informacja, że dla tego sterownika dostępne są tylko eksperymentalne etykiety i pyta czy otworzyć.

 

Wejdź w sterownik kamery 6C, w rozszerzoną identyfikację i wrzuć zdjęcie z wszystkimi zawartymi tam informacjami.

Opublikowano

Ok jutro podeślę. Jest tak jak mówisz jak klikam nie to nie ma nic ale jak kliknę tak też nie ma tego co np w tej instrukcji ktoś miał. Pobrałem specjalnie tą samą wersję angielskiego vcds zaktualizowałem interfejs i dalej lipa. W vcp miałem wybór z opisami tak jak kolega wyżej dał screen z odisa. Tyle za większość czasu działałem na vcds a vcp mam od niedawna kupiłem pod tą kamerę akurat. A z odisa dawno nie korzystałem i dopiero można powiedzieć raczkuje w tych kwestiach 

Opublikowano

Dziwna sprawa. Po kliknięciu na "tak" powinno wyświetlić etykiety. 

Opublikowano

Ok. Jeżeli masz 8 czujników to wklej poniższe kodowanie go sterownika 09:

07001143E11800CD0514870898AE80E9110B3108000000940100080020001A81084501220052050000000000000000000000000000000000000000000000000000

 

A do sterownika kamery 6C wklej poniższe kodowanie:

0294010102002001400040

 

Po dokonanych zmianach zarygluj auto pilotem na 15 min, następnie sprawdź czy działa .

 

Opublikowano

Po wrzuceniu tego kodowania pojawiła się optyczna sygnalizacja w koło samochodu ale po 2s wyrzuca błąd i zostaje sam ekran kamery. 

Zrzut ekranu 2025-10-03 110102.png

Opublikowano

Czujnik albo wiązka mają usterkę.

Odpowiedz proszę na poniższe pytania:

1. Masz przycisk do aktywacji PDC na konsoli środkowej?

2. Czy przed zamontowaniem kamery PDC działało jak należy?

3. Czy przed dołożeniem kamery była wizualizacja PDC na ekranie MMI?

Opublikowano

1. Przełącznika nie ma 

2. PDC działało na sam tył jak się dowiedziałem pewnie z tąd problem. 

3.Wizualizacji nie było

 

Muszę dobrać się do przodu i zobaczyć o co tam chodzi, a ostatnie pytanie czy można chwilowo zakodować tak żeby pokazywał tylko tył - czyli wariant pod 4 czujniki czy nie da się tego oszukać.

Na to wygląda że przód może miał zmieniony zderzak jeżeli nie ma przycisku na desce ...

Opublikowano

Tak właśnie myślałem. W sterowniku 09 kodowania były tylko na 4 czujniki. Masz w takim razie tylko 4 czujniki z tyłu i ktoś wsadził zderzak z czujnikami.

Trzeba przywrócić kodowanie na 4 czujniki. 

Wizualizacji nie będziesz miał przy 4 czujnikach.

Opublikowano

ok. jak wrzucam kodowanie ze wczoraj plus kodowanie kamery które wysłałeś to nie włącza się kamera. ale na tym od q7 działa i kamera i czujniki z tyłu pikają :)

Opublikowano

Bo ja podałem Ci kodowanie kamery dla 8 czujników. 

Podeślę Ci zaraz poprawne dla 4 czujników.

Opublikowano

Kodowanie kamery:

0294010100002001400040

 

Kodowanie sterownika 09:

07001143E11800CD0514870898AE80E9100B3108000000940100080000001A81084501220032040000000000000000000000000000000000000000000000000000

Opublikowano

Gra wszystko. A z pytań czy taka kamera obsługuje np różne widoki (cofanie pod przyczepę) i jest to kwestia kodowania czy bardziej skomplikowana sprawa ? 

Jak kolego mogę Ci się odwdzięczyć za pomoc ? :)

 

ps. po wejściu w 09 kodowanie i kliknięciu tak pokazały mi się opisy, czego jakiś czas temu nie miałem. Być może po aktualizacji nie spróbowałem wejść, a dzisiaj sprawdziłem i jest tak jak napisałeś że ma być :)

Opublikowano
14 minut temu, skrzypa napisał(a):

ps. po wejściu w 09 kodowanie i kliknięciu tak pokazały mi się opisy, czego jakiś czas temu nie miałem. Być może po aktualizacji nie spróbowałem wejść, a dzisiaj sprawdziłem i jest tak jak napisałeś że ma być :)

No widzisz. Tak ma być.

15 minut temu, skrzypa napisał(a):

Jak kolego mogę Ci się odwdzięczyć za pomoc ? :)

Nie musisz:wink:

 

16 minut temu, skrzypa napisał(a):

A z pytań czy taka kamera obsługuje np różne widoki (cofanie pod przyczepę) i jest to kwestia kodowania czy bardziej skomplikowana sprawa ? 

Tzn?

Opublikowano

Spotkałem się w jakimś innym vagu że po włączeniu kamery można było wybrać widok, na pewno był do cofania pod przyczepę , i chyba widok z góry ale już dobrze nie pamiętam. 

Opublikowano

 

 

1:14

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.