Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Delikatne szarpnięcie skrzyni S-tronic w A4 B9 po zredukowaniu o kilka biegów i dodaniu gazu


olek_olo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Audi A4 b9 allroad 2.0 TDI 190km skrzynia S-tronic przebieg 160 tyś. na ogół wszystko chodzi w porządku bez szarpnięć płynna zmiana biegów jedynie zauważyłem, że po przyhamowaniu przed wjazdem w uliczkę i zredukowaniu o kilka biegów (auto nadal w ruchu) po dodaniu gazu auto potrafi szarpnąć (może nie mocno ale odczuwalnie) mogę uniknąć tego szarpnięcia odpowiednio lekko dodając gaz.

Ktoś miał podobnie i wie od czego tak może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie na zimnym, po wyjechaniu rano z domu przyspieszam do 3-4 biegu po czym mam zakręt i puszczam gaz, samochód tak jakby wysprzęgla i redukuje do dwójki, po dodaniu gazu jest szarpnięcie, tak jakby sprzęgło szarpnęło. Po zagrzaniu efekt mniej odczuwalny, przy delikatnym traktowaniu gazu nie szarpie wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gładko bez szarpnięć. 110kkm przebiegu.

Kwestia też jak poprzedni własciciele jeżdzili waszymi i czy skrzynia była należycie serwisowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że u mnie szarpie sprzęgło (czasem tak jakby za szybko puści), ale tak jak pisałem tylko na zimnym i jest to delikatne szarpnięcie w określonej sytuacji, wystarczy przejechać kawałek i już jest OK. Mam to od kupna samochodu, przejechałem ponad 20 tyś. km. i efekt cały czas taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokłądnie te same objawy przebieg 172 tys/km szarpie jest to irytujace,ale tak jak piszecie ,delikatnie dodawanie gazu niweluje te szarpnięcia....czasami mam ochote ja oddac do naprawy.....obstawiam kosz sprzegłowy sie kończy i dwumasa.kupiłęm auto z przenbeiogiem 143 i nadal jezdzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2023 o 22:15, dekiel 13 napisał(a):

U mnie gładko bez szarpnięć. 110kkm przebiegu.

Kwestia też jak poprzedni własciciele jeżdzili waszymi i czy skrzynia była należycie serwisowana.

w moim przypadku byłą serwisowana na czas co 60Kkm,teraz zrobiłem serwis kolejny plus filtry,także nie do konca tak jest jak piszesz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w papierach od nowości olej co 60 tyś wymieniany, szarpanie nie jest duże i tylko na zimnym przez kilkaset metrów po ruszeniu więc jakoś mi to bardzo nie przeszkadza i zakładam że te typy tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre wieści. Byłem u gościa, który zajmuje się automatycznymi skrzyniami biegów. Zrobiliśmy adaptacje sprzęgła na jak najzimniejszym oleju w skrzyni biegow w sensie, że jak zagrzał się do 35 stopni bo poniżej tej temperatury program nie pozwalał zrobić adaptacji. Pomogło! Praktycznie brak szarpnięć, do tego wrzuca i zrzuca biegi prawie niezauważalnie i bardzo płynnie. Duża zauważalna poprawa. Koszt 200 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniales też olej z filtrami?robiłem tą czynność u siebie ale nie była robiona adaptacja i nie wiem czy to dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniałem oleju w skrzyni bo zostało mi jeszcze 19 tys km do wymiany. Zrobiłem samą adaptację sprzęgła. Podkreślam adaptacje sprzęgła, a nie nastawów skrzyni biegów. To trwa dosłownie około 1 minuty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2024 o 19:28, olek_olo napisał(a):

Mam dobre wieści. Byłem u gościa, który zajmuje się automatycznymi skrzyniami biegów. Zrobiliśmy adaptacje sprzęgła na jak najzimniejszym oleju w skrzyni biegow w sensie, że jak zagrzał się do 35 stopni bo poniżej tej temperatury program nie pozwalał zrobić adaptacji. Pomogło! Praktycznie brak szarpnięć, do tego wrzuca i zrzuca biegi prawie niezauważalnie i bardzo płynnie. Duża zauważalna poprawa. Koszt 200 zł. 

Gdzie robiłeś adaptacje sprzęgieł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda procedura adaptacji sprzęgieł? Jaki interfejs do tego potrzebny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ogólnie, adaptacje sprzegieł "podobno" opinie są rózne ,robie sie po wymianie czesci w skrzyni, ale jak kolega pisał powyżej zrobił to i pomogło, zatem ja też sie wybieram z środe na tą operacje, ktoś sie wypowiadał na forum że może to pomóc tak samo jak zaszkodzić, i nalezy zrobić pomiary skrzyni na ciepłym i zimnym oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jakie efekty, gdzieś czytałem że po adaptacji samochód musi pojeździć 2 godziny zanim się nauczy nowych nastatwów, tylko nie wiem czy to się też dotyczy 0ck

Edytowane przez MiruK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać jak poszło a gdzie będziesz robił te adaptacje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2024 o 17:17, firefighter79 napisał(a):

Panowie ogólnie, adaptacje sprzegieł "podobno" opinie są rózne ,robie sie po wymianie czesci w skrzyni, ale jak kolega pisał powyżej zrobił to i pomogło, zatem ja też sie wybieram z środe na tą operacje, ktoś sie wypowiadał na forum że może to pomóc tak samo jak zaszkodzić, i nalezy zrobić pomiary skrzyni na ciepłym i zimnym oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak zrobiłaś adaptacje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...