Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nośność opon w A4 B7


wadiz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, hej!

 

Piszę na forum, gdyż szukam odpowiednich opon do Audi (homologowany indeks nośności). Wymiar opon 205/55/R16, pacjent: A4 B7 2007 r. Kombi, 2.0 diesel (140 km). Chciałbym dobrać odpowiednią nośność (homologowaną przez producenta). Wiadomo, niższa nie może być, za to większa i owszem. Po moich wyliczeniach (z instrukcji) wychodzi ze maksymalna masa przodu nie możne przekraczać 1200 kg, tylko trochę mniej. Idąc tym śladem 91 H jest idealne, nawet i niższy indeks nośności może i podejdzie. Najlepsze w tym wszystkim, że w instrukcji czy na nalepce nie ma informacji o oponach (indeksy) są tylko i wyłącznie rozmiary, skala ciśnień i na tym koniec. Planuje zakup całorocznych, tylko one... mają różne indeksy np. stara opona (generacja) jest dostępna w dwóch wariantach, natomiast nowsze generacje np. Nawigator 3 już tylko w wersji 94 V. Chodzi tylko i wyłącznie o opony całoroczne. Może wiecie na jakich oponach opuścił salon? Nie chce zmieniać felg (rozmiary) i samochód nie jest do jazdy wyczynowej, więc nie chce zmian. Indeks ma wpływ na prowadzenie i działanie rożnych systemów. Jakieś podpowiedzi może ktoś z Was ma tabliczkę co do rozmiaru 205/55/R16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dlaczego tak bardzo zależy Ci na tej nośności? Masa samochodu podzielić mniej więcej przez 4 i wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent przewidzial pewien zakres, stosowanie opon z innym indeksem moze być w pewnym znaczeniu niebezpieczne. Pomijam fakt sztywności opony - szybsze zużycie zawieszenia. Tak samo jak z olejem, wlanie zlego moze przyspieszyć zuzycie np. pompa zrobiona jest pod dana lepkość tak jak pozostałe elementy silnika. Po przeliczeniu maksymalne obicazenie przedniej osi wynosi niecale 1200 kg, czyli H i V jest za duzo (jak wiadomo nośność opony musi być lekko ponad maksymalne obciążenie). Tylko 615 kg a 670 to chyba spora różnica? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wadiz napisał(a):

Tylko 615 kg a 670 to chyba spora różnica? 

Kupiłem ostatnio Vredestein Quatrac 205/55 R16 94 V XL i jest tylko trochę sztywniej w porównaniu do 91H na których wcześniej jeździłem.

Na 94 V XL jeździ mi się bdb i w ogóle te Vredesteiny polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozglądam się za Nexenem. Z tego co czytałem bardzo dobre opony. Tylko pierwsza generacja ma indeks 91 H i 94 V, natomiast druga generacja już tylko 94 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...