Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B9 ALLROAD 2.0TFSI 252KM S-Tronic - Gotland Green / Szary Fels


thearusable

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, już jakiś czas temu przesiadłem się ze swojego B5 do mojego wymarzonego Allroada. Miałem wrzucić pare fotek wcześniej ale jakoś tak zleciało :D

Uparłem się na ten konkretny kolor, więc poszukiwania trochę sobie trwały :D Ostatnia intensywniejsza część poszukiwań to dobre pół roku, wcześniej bardziej tak orientacyjnie patrzyłem ale nie było za bardzo sztuk w tym kolorze. 

 

Co do wyposażenia to udało się trafić dość bogatą wersję - jedyne czego mi brakuje do szczęścia to hak.

Na początku dość sceptycznie podchodziłem do koloru wnętrza ale teraz to mi się nawet podoba :D 

 

Na zdjęcia kolor wygląda trochę ciemniej bo było pochmurno tamtego dnia - tutaj można rzucić okiem na YT jak wygląda taki kolor co prawda na innym aucie https://www.youtube.com/watch?v=8RdlUkzqrV8

 

2023042621253189763700.jpg.898e7e4b51f4e1fd2247dffeac645698.jpg2023042621254118414300.jpg.5ad4cda710ef03c61d67a8c02f77efce.jpg2023042621253404705600.jpg.e5881a0b2036466b00f6c5401ef47e27.jpg2023042621273399253300.jpg.79519eef4aa66c5e8154ccf02c4fe04f.jpg2023042621265173008700.jpg.d7838e3b1c2aaefa57d163b2bf979fbf.jpg2023042621265415274000.jpg.b4a8ee5ea80aec909c3d9438b419d5f4.jpg2023042621274213357600.jpg.5f2ce4578181baf3037fa4369e529edf.jpg2023042621272986629100.jpg.fe15e29cec2cc07a68ab4dad89942f52.jpg2023042621275392915000.jpg.3d663f020f2cd408057fec1107e2314c.jpgIMG_1893.thumb.jpeg.744131d3ca47ed43958dabf70e99da2a.jpeg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje zakupu 👌 jakie plany/mody na przyszłość z autem? Polecam wymienić także odmę jako element eksploatacyjny, TSI to lubią 🤗

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pilKOZAK napisał(a):

Gratulacje zakupu 👌 jakie plany/mody na przyszłość z autem? Polecam wymienić także odmę jako element eksploatacyjny, TSI to lubią 🤗

Dzięki!

Właśnie mam taki plan by ją wymienić przy kolejnym przeglądzie, pytanie czy coś jeszcze warto? Może układ dolotowy wyczyścić?

 

A w sumie nic nie napisałem o planach 😅

Mechanicznie to zastanawiam się nad dodaniem haka ale poza tym to raczej tyle na ten moment. Pewnie na kolejną zimę dokupię drugi zestaw felg bo teraz robiłem swap opon na zimówki. Drugi komplecik by się na pewno przydał :) 

Jest pare małych niedoskonałości na lakierze ale to pewnie zrobię poprawki w lecie jak będę zakładał jakąś warstwę ochronną na lakier. 

 

Na pewno muszę zaktualizować oprogramowanie w aucie. Na ten moment to mapy są z 2018 :D , więc MMI + mapy na pewno wejdą. Do tego będę robił moda na podwójną nawigację, CarPlay + wbudowana bo jednak chciałbym mieć wskazania na HUDzie. 

 A przy serwisie skrzyni który będzie za niecałe 20k to zaktualizuje sterowniki od silnika i skrzyni, nie sprawdzałem wersji ale strzelam w ciemno że są stare. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odma tylko i wyłącznie ORI - najnowsza wersja części żeby była(teraz jest chyba 06K103495BL), świece co 60 tyś, nie zapomnij także o serwisie tylnego przeniesienia napędu ;) w tym silniku raczej nie ma problemu z nagarowaniem układu dolotowego. Możesz się pokusić o zmianę punktów przełączania i redukcji biegów przez skrzynię, coś jak robią chłopaki z VAGPerformance Pomorze DSG strojenie

Edytowane przez pilKOZAK
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pilKOZAK napisał(a):

odma tylko i wyłącznie ORI - najnowsza wersja części żeby była(teraz jest chyba 06K103495BL), świece co 60 tyś, nie zapomnij także o serwisie tylnego przeniesienia napędu ;) w tym silniku raczej nie ma problemu z nagarowaniem układu dolotowego. Możesz się pokusić o zmianę punktów przełączania i redukcji biegów przez skrzynię, coś jak robią chłopaki z VAGPerformance Pomorze DSG strojenie

A właśnie co ile się serwisuje tylne przeniesienie napędu? Bo zakładam że olej w skrzyni rozdzielczej(chyba tak się nazywa) wymienia się razem ze skrzynią co 60k? A tylne przeniesienie napędu co ile? 

 

A tak odma wiadomo, tylko ORI. A punkty przełożeń w skrzyni pewnie też zrobie w sumie, tylko będę musiał sobie wyszukać jakąś dobrą firmę niedaleko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretny przeskok technologiczny, przesiadając się z B5 do takiego auta.

Niech służy bezawaryjnie jak ta co już ma prawie ćwierć wieku 🙂

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzysiek_f napisał(a):

Konkretny przeskok technologiczny, przesiadając się z B5 do takiego auta.

Niech służy bezawaryjnie jak ta co już ma prawie ćwierć wieku 🙂

Dzięki!

Nie lubię często aut zmieniać. Stwierdziłem że B5 będę jeździł aż się rozpadnie no ale nie mogłem się doczekać :D Genialny samochód tyle czasu działa bez problemów, miałem je dobre 6 albo 7 lat i tylko wymiany serwisowe robiłem. Teraz auto przekazałem szwagrowi i dalej sobie nim śmiga bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :). Bardzo fajna konfiguracja. Witaj w klubie allroad i TFSI :).

Jak sprawuje się HUD? Czy często z niego korzystasz? Widzę grzana kierownica - bardzo fajna sprawa u mnie tego brakuje.

Jak coś to forum są wątki dotyczące aktualizacji MMI oraz patcha, który pozwoli na aktualizację map VW. Polecam sam zrobiłem ten mod oraz zrobiłem aktualizację VC.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2023 o 00:10, pipen napisał(a):

Gratulacje :). Bardzo fajna konfiguracja. Witaj w klubie allroad i TFSI :).

Jak sprawuje się HUD? Czy często z niego korzystasz? Widzę grzana kierownica - bardzo fajna sprawa u mnie tego brakuje.

Jak coś to forum są wątki dotyczące aktualizacji MMI oraz patcha, który pozwoli na aktualizację map VW. Polecam sam zrobiłem ten mod oraz zrobiłem aktualizację VC.

Dzięki :)

Powiem ci że przed zakupem myślałem że HUD jest mało potrzebny w aucie, ot jakiś tam mały wyświetlacz z przodu, teraz to ciężko mi bez tego jeździć.

Nie trzeba zerkać na VC co chwilę by zobaczyć najważniejsze informacje. Wiadomo HUD pokaże prędkość i ograniczenie prędkości, ale to co mi się najbardziej podoba to stan ACC. Nie trzeba nigdzie zerkać czy widzi linie w tym momencie, albo czy wykrył już auto z przodu gdy się jedzie w cięższych warunkach. Tak samo pokaże jaką się ustawiło prędkość na ACC i wybraną odległość od auta z przodu. Pokaże czy tryb jazdy w korku jest dostępny. 

Bardzo przydatna rzecz 👍

A widziałem kiedyś wątek o tym ale nie wczytywałem się w szczegóły, na pewno sprawdzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update odnośnie samochodu, okazało się z czasem że była przekładnia kierownicza do wymiany ale poza tym narazie wszystko git.

 

Dostaje czasem zapytania o wyposażenie to podrzucam tutaj tą tabliczkę z auta z listą opcji.


Kolejna w kolejce czeka odma do wymiany przy następnej wymianie oleju(już niedługo dobije do 10k od wymiany).  

IMG_0437.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelkowa zieleń - fest kolor 🙂 Fajny egzemplarz!

Jak brałem swojego Allroada to żałowałem, ze był tylko ten dziwny district green. A ten Twój jest elegancki i dostojny.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...