Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk po odpaleniu A4 B7 1.8T


jacus91

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, proszę o pomoc w diagnozie. Objawy widoczne(słyszalne) na filmie. Występują najczęściej jak auto dłużej postoi, tylko przy pierwszym odpaleniu po dłuższej przerwie. Dodam też że objawy nie zawsze występują. Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz łańcucha. Poczytaj temat na forum i miłej lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jacus91 napisał(a):

Dodam też że objawy nie zawsze występują.

Tak jak kolega wyżej napisał, tylko że niekoniecznie trzeba tu coś robić/wymieniać bo nawet audi napisało, że tak może być przy rozruchu zimnego silnika. Jak kupiłem swoje 1,8 T to też było słychać jednak nie zawsze przy rozruchu, teraz też nie jest zawsze ale częściej jak na początku. Od zakupu przejechałem 140 k km i póki synchronizacja będzie ok lub nie zacznie dzwonić w innych przypadkach niż przy rozruchu zimnego silnika to nie zamierzam nic z tym robić. U Ciebie też bym nic nie ruszał, jeśli słychać tylko tak jak na filmiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pelonek1 napisał(a):

Tak jak kolega wyżej napisał, tylko że niekoniecznie trzeba tu coś robić/wymieniać bo nawet audi napisało, że tak może być przy rozruchu zimnego silnika. Jak kupiłem swoje 1,8 T to też było słychać jednak nie zawsze przy rozruchu, teraz też nie jest zawsze ale częściej jak na początku. Od zakupu przejechałem 140 k km i póki synchronizacja będzie ok lub nie zacznie dzwonić w innych przypadkach niż przy rozruchu zimnego silnika to nie zamierzam nic z tym robić. U Ciebie też bym nic nie ruszał, jeśli słychać tylko tak jak na filmiku.

U mnie był problem, że „piszczało?” niemiłosiernie podczas odpalania na zimno (poniżej filmik) i było słychać napinacz na 1-2s (błędów żadnych i synchronizacja też była git), szukałem co to może być. Ludzie pisali, że to najprawdopodobniej napinacz więc założyłem nowy zamiennik i nowy łańcuch i piszczenie nadal zostało, więc szukałem dalej i znalazłem odpowiedź, że u jednej osoby takie dźwięki wydawał luźny wkład w katalizatorze no i po wymianie go na dp dźwięk piszczenia znikł i jest spokój. Napinacz tylko na zimno się odzywał, nigdy na ciepłym, ale jak go wyjąłem to w sumie cieszyłem się, że go chciałem wymienić 😶

 

362349954_1747484082377018_7571136719577010593_n.thumb.jpg.2a267edfb9cfe837d1a40c194c5d82df.jpg411451819_1519088555550488_5941453952953378452_n.jpg411202889_7656607201017294_4359987073788739477_n.jpg

Edytowane przez Bruh_Bro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...