Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktualizacja MMI - czy warto?


The Ether
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Muskel1,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam u siebie w aucie system 0442. Mam 2 pytania, czy warto robić aktualizację do najnowszej wersji? Gdzieś o uszy mi się obiło, że w nowerj wersji ten aktywny tempomat wykrywa skrzyżowania. A drugim moim pytaniem jest to, bo widzę że w schowku mam miejsce na karte sim, a więc dostep do internetu w aucie, tylko wlasciwie po co to jest? Nie mam licencji kupionej audi connect, a w czym innym sie przyda?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zdjęcie wersji softu z czerwonego menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

No już dosyć stara wersja. Ostatnia (aktualna) wersja do tej jednostki, to K3346, aby przejść na nią musiałbyś instalować pośrednie wersje P3241->K3344 i dopiero -> K3346.

 

Od wersji K3344 jest możliwe pokazanie ikonek stacji radiowych.

Poza tym jakiś wielkich zmian nie ma.

 

Skrzyżowania rozpoznawane są tylko gdy masz na pokładzie predyktywny asystent wydajności.

 

Jeżeli włożysz do slotu karty SIM kartę SIM z pakietem danych internetowych, będziesz mógł korzystać na przykład z radia internetowego (web radio), lub utworzyć Access Point sieci WI-FI i pasażerowie będą mogli korzystać z internetu (z Twojej karty SIM).

 

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję za odpowiedź. A jeszcze pytanie mam odnośnie wbudowanych google earth w mapy, czy podłączając karte sim mogą się jakoś te google earth aktualizowac? I czy w ogóle jest mozliwosc miec google maps, które się aktualizują ciągle za pomocą podłączonej owej karty sim z internetem, czy cięzki temat?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google Earth zostało dla tych jednostek deaktywowane. Można to przywrócić ale jest to usługa płatna. Po przywróceniu Google Earth wymagana będzie karta SIM w czytniku z pakietem danych. 

Jak chcesz uruchomić Google Earth to uderz do kolegi @Deniro

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, spoko, lecz mam kilka pytań przed, jeśli można  

A więc w skrócie:
- Czy Google Earth to tylko satelitarny wygląd "obecnie" wgranej mapy? Bo przyznam szczerze, że mam mapy z 2018 roku i nie robiłem jeszcze ich aktualizacji.
- Czy istnieje możliwość, aby mieć Google Maps w aucie z bierzącym ruchem drogowym? (Mam wejście na karte sim oczywiście), czy to google earth to właściwie google maps?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google Earth to nakładka na obecne mapki, które wyświetlają się na MMI lub na zegarach, czyli tak jak piszesz widok satelitarny obecnych mapek.

 

17 minut temu, The Ether napisał(a):

Czy istnieje możliwość, aby mieć Google Maps w aucie z bierzącym ruchem drogowym?

Tylko po podłączeniu telefonu do auta jeżeli masz Audi Smartphone Interface i uruchomieniu Android Auto (jeżeli go masz).

 

Na dole przykłady jak wygląda u mnie na VC uruchomiony Google Earth. 

 

 

Screenshot_20240121_202757_Gallery.jpg

Screenshot_20240121_202743_Gallery.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, to już chyba bardziej opłaca mi się wymienić gniado w podłokietniku i zainstalować w takim przypadku Apple CarPlay. Pytałem lokalnie o takie coś, to zawołali 600zł za carplaya. Tylko też ciekawi mnie, czy carPlay wyswietla obraz tylko na mmi, czy tez na VC daloby rade np. aplikacje map z appla google maps przerzucic na niego? Jest to wykonalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA i CP wyświetlają mapki tylko na monitorze MMI i nie ma możliwości przerzucić ich na VC czy na FIS. Po podpięciu telefonu i uruchomieniu AA czy CP na zegarach wyświetla się tylko kompas.

 

 

Screenshot_20240121_204803_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minut temu, Muskel1 napisał(a):

AA i CP wyświetlają mapki tylko na monitorze MMI i nie ma możliwości przerzucić ich na VC czy na FIS. Po podpięciu telefonu i uruchomieniu AA czy CP na zegarach wyświetla się tylko kompas.

 

 

Screenshot_20240121_204803_Opera.jpg

Jeśli nie masz Audi Smartphone Interface to uruchom go, Google Earth to tylko nakładka na mapki systemowe i nie daje nic prócz wyglądu, AA daje więcej opcji, kompas można łatwo zmienić na systemowe navi za pomocą M.I.B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minut temu, MiruK napisał(a):

AA daje więcej opcji, kompas można łatwo zmienić na systemowe navi za pomocą M.I.B.

Żeby nie było niedomówień, mowa tu jest tylko o uruchomieniu podwójnej nawigacji a nie przerzuceniu Google Maps na VC czy FIS. Tutaj to opisałem jak to działa.

https://a4-klub.pl/topic/493644-uruchomienie-podwójnej-navi-w-a4-b9/

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście AA czy CP na VC nie ma opcji przerzucić

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, jak moj znajomy uzyskal google maps na VC, chyba jedyna opcja to apple car play nie? Ponizej zalaczam zdj jak to sie u niego prezentuje.

FB_IMG_1698185169272.png.a3911ce0b6bc1b9b6339b4720f642f16.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Żeby nie było niedomówień, mowa tu jest tylko o uruchomieniu podwójnej nawigacji a nie przerzuceniu Google Maps na VC czy FIS. Tutaj to opisałem jak to działa.

https://a4-klub.pl/topic/493644-uruchomienie-podwójnej-navi-w-a4-b9/

Wszystko jasne, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

google maps na vc to tylko nakładka wizualna na systemowe navi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MiruK napisał(a):

google maps na vc to tylko nakładka wizualna na systemowe navi

Tak, napisałem to już wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, The Ether napisał(a):

Zastanawiam się, jak moj znajomy uzyskal google maps na VC, chyba jedyna opcja to apple car play nie? Ponizej zalaczam zdj jak to sie u niego prezentuje.

FB_IMG_1698185169272.png.a3911ce0b6bc1b9b6339b4720f642f16.png

Najpier uruchomił Google Earth a później podwójną nawigację jak w temacie, ktòry wyżej podałem.

To co widzisz na VC to nie jest AA tylko właśnie nakładka na mapki, czyli Google Earth. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel jak zwykle nie oceniony great job

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...