Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czujnik ciśnienia spalin A4 B9 2.0TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ciężko powiedzieć. Jedno jest pewne, wartość popiołu nie pasuje nijak do przebiegu i nie znając historii pojazdu, ciężko jednoznacznie stwierdzić coś na podstawie przedstawionych danych.

Opublikowano
  • Autor
34 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Ciężko powiedzieć. Jedno jest pewne, wartość popiołu nie pasuje nijak do przebiegu i nie znając historii pojazdu, ciężko jednoznacznie stwierdzić coś na podstawie przedstawionych danych.

Rozumiem. Pozostaje oddać auto do mechanika zeby to sprawdzić, tylko co on zrobi, poki nie wymontuje to nie zobaczy czy zapchany czy nie.. 

Opublikowano

Imnej 100% możliwości nie ma bez demontażu dpf.

Można też pomierzyć wartości różnicy ciśnień przy różnych obciążeniach silnika.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki wielkie za cenne info :)

Opublikowano
  • Autor

@Muskel1 dzisiaj sprawdziłem raz jeszcze na wolnych i juz nie rozumie, teraz pokazuje ze sie mieści w normie...

20240304_135624.thumb.jpg.0acbec5bc31e8157bccea3782facba9b.jpg

 

Wymienilem czujnik na nowy i teraz jest tak:

20240304_140852.thumb.jpg.df2e6f368437913691ff1bd10c2845dd.jpg

Edytowane przez Danko23

Opublikowano

Po wymianie czujnika należy przeprowadzić jego adaptacje, zrobiłeś tak?

Opublikowano
  • Autor

Tutaj na starym nagrałem.

 

 

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

Po wymianie czujnika należy przeprowadzić jego adaptacje, zrobiłeś tak?

Oj nie, jest gdzies instrukcja jak zrobić adaptacje?

Opublikowano

Sterownik silnika 01-> nastawy podstawowe-> adaptacja czujnika różnicy ciśnień.

Opublikowano
  • Autor
18 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Sterownik silnika 01-> nastawy podstawowe-> adaptacja czujnika różnicy ciśnień.

I tyle, zaadoptuje sie?

Opublikowano

Jeszcze w zależności od sterownika silnika, może być w nastawach podstawowych podpunkt "resetowanie wartości wyuczonych czujnika różnicy ciśnień" - ten podpunkt też trzeba będzie wybrać i aktywować naciskając na "start" podobnie jak pierwszy.

Opublikowano

Jak wejdziesz w nastawy podstawowe w sterowniku silnika, będzie zakładka, którą możesz otworzyć. Po otwarciu rozwinie się lista z możliwymi do wybrania czynnościami. Zrób zdjęcie i wstaw.

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

Jak wejdziesz w nastawy podstawowe w sterowniku silnika, będzie zakładka, którą możesz otworzyć. Po otwarciu rozwinie się lista z możliwymi do wybrania czynnościami. Zrób zdjęcie i wstaw.

20240304_152120.thumb.jpg.e1b724e76b1f91d2d26224f33914195b.jpg20240304_152111.thumb.jpg.0d1ab576f5688ae3998f86a4291eea9b.jpg

Opublikowano

Być może jest to tym silniku w adaptacjach. Wyjdź z nastaw podstawowych i wejdź w adaptacje. Następnie zakładka i sprawdź czy tam jest.

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Być może jest to tym silniku w adaptacjach. Wyjdź z nastaw podstawowych i wejdź w adaptacje. Następnie zakładka i sprawdź czy tam jest.

20240304_152915.thumb.jpg.01099cad4f6e0bca4c461e26115cb89b.jpg20240304_152856.thumb.jpg.473eb31fe315f39cf5dc1b31c8d74d6c.jpg

Opublikowano

Nie wiem dlaczego nie ma u Ciebie tego w nastawach podstawowych. U mnie jest to pozycja IDE00468.

20240304_153800.jpg

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Nie wiem dlaczego nie ma u Ciebie tego w nastawach podstawowych. U mnie jest to pozycja IDE00468.

20240304_153800.jpg

Na zapalonym moze bedzie? Czy to bez roznicy czy zaplon czy zapalony?

Opublikowano

Nie będzie. Najwidoczniej w tym sterowniku silnika nie ma tej możliwości, a czujnik RC z biegiem czasu sam się przyuczy. 

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie będzie. Najwidoczniej w tym sterowniku silnika nie ma tej możliwości, a czujnik RC z biegiem czasu sam się przyuczy. 

 

Ok pojezdze dzis i potem sprawdze.

A widziales ten filmik na starym czujniku? Dzis pokazuje wartosci 8-10hp

Opublikowano

Widziałem. Na filmiku wygląda ok.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.