Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wygłuszenie maski matą bitumiczną w A4 B6 1.8T


Slusi92

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można okleić maskę Matą Butylową? Ostatnio oklejałem drzwi i zostało mi trochę maty i pomyślałem że mógłbym wykleić sobie maskę bo niestety moja A4 B6 nie ma żadnego wygłuszenia pod maską, jest goła blacha. Silnik 1.8T. Pytam bo czytałem niedawno gdzieś na forum stary temat gdzie pojawiały się teorie że nie wypada wygłuszać maski gdy pod nią znajduję się 1.8T gdyż temperatura pod maską od tego silnika jest wysoka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Slusi92 napisał(a):

Czy można okleić maskę Matą Butylową?

Można. Są odpowiednie maty do oklejania maski.

Alternatywą jest uniwersalna mata wygłuszająca z włókniny, np takie

https://toptun.pl/audi-a4-b6-avant-2001-2004-wygluszenie-maski-8e0-863-825-af-p46556

https://www.bitmat.pl/mata-stp-hs-z-czarnej-wlokniny-wygluszajaca-pod-maske

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Slusi92 napisał(a):

nie wypada wygłuszać maski gdy pod nią znajduję się 1.8T gdyż temperatura pod maską od tego silnika jest wysoka

Trzymałbym się tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mata na maskę w zasadzie nie daje nic poza wagą, bezpośredni kontakt z maską nie izoluje praktycznie i maska i tak będzie się nagrzewać od silnika, także gotowanie się silnika pod maską, która jest wytłumiona wsadźcie sobie na półkę z bajkami. Wygłuszenie? Zapomnij.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Langista napisał(a):

także gotowanie się silnika pod maską, która jest wytłumiona wsadźcie sobie na półkę z bajkami

Nie chodzi tu o gotowanie, jednak jest coś takiego jak przewodzenie ciepła i nie powiesz, że w obydwu przypadkach będzie takie same :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marginalne, a w sumie to nawet w gorące dni taka mata będzie bardziej hamować ciepło z maski, która będzie się nagrzewać od słońca.l, to w zasadzie jedyny bonus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...