Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile oleju do klimatyzacji dodać? Audi A4 B5


krzys12123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie ile ustawić na maszynie dodawania oleju do klimatyzacji podczas obsługi ? Jak wybiorę wszystkie parametry samochodu na urządzeniu do obsługi klimatyzacji to daje mi wybór ilości czynnika to wiem od 650-700g a później pyta ile dodać oleju jest zakres wyboru od 0 do 100 ml w programach serwisowych sprawdzałem że oleju w układzie ma być od 250 do 300 ml zależy jaką sprężarka. Ale urządzenie do obsługi klimatyzacji pozwala wybrać tylko do 100 ml to ile mam wybrać ile dolać tego oleju zakres od 0 do 100ml? Audi A4 B5 1.8 ADR 1996r. Wymieniałem osuszacz i parownik . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież calego oleju maszyna nie odciąga. Przy wymianie osuszacza i parownika wylewasz olej ze starych części i tyle samo wlewasz do nowych. Zależy jeszce ile maszyna odciągnie oleju, a zazwyczaj jest to w granicach 20g. Jeśli dużo więcej to układ jest przeolejony i należy dodać mniej z nabiciem. 

To takie podstawy podstaw jeśli chodzi o serwis klimy. Niektórzy błędnie dodają o 10g więcej oleju niz maszyna odciągnęła i to jest błąd, bo z serwisu na serwis masz za dużo tego oleju, a to też niedobrze. Zazwyczaj w sprężarce zostaje 50% całego oleju z ukladu, a reszta zostaje w pozostalych elementach.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przem8 napisał(a):

Przecież calego oleju maszyna nie odciąga. Przy wymianie osuszacza i parownika wylewasz olej ze starych części i tyle samo wlewasz do nowych. Zależy jeszce ile maszyna odciągnie oleju, a zazwyczaj jest to w granicach 20g. Jeśli dużo więcej to układ jest przeolejony i należy dodać mniej z nabiciem. 

To takie podstawy podstaw jeśli chodzi o serwis klimy. Niektórzy błędnie dodają o 10g więcej oleju niz maszyna odciągnęła i to jest błąd, bo z serwisu na serwis masz za dużo tego oleju, a to też niedobrze. Zazwyczaj w sprężarce zostaje 50% całego oleju z ukladu, a reszta zostaje w pozostalych elementach.

 

Dzięki za odpowiedź. Tylko najgorszy problem że wyrzuciłem stary parownik i osuszacz i nie wiem ile oleju tam było. Więc co mam teraz zrobić? Ile wlać oleju przy napełnianiu? Czy wcale nie wlewać oleju ? Czy wlać tyle ile maszyna odciągnie lub czy więcej lub mniej niż maszyna odciągnie? Jak możesz napisz co mam zrobić w tej sytuacji ile wybrać dolewania oleju . Jak coś maszyna pyta mnie ile dolać oleju w ml a nie gramach. Pozdrawiam i oczekuje na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mozesz dolać tylko na oko :P Ja bym dolał tyle co odciągnęło + 30-50ml. Uruchom klimę żeby się rozeszlo po ukladzie, zgaś auto, odczekaj z pół godziny i potem znowu odciągnij czynnik. Jeśli nie odciągnie oleju albo będzie poniżej 10ml to dolej jeszcze trochę.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...