Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek płynu chłodniczego w A4 B8 3.2FSI


MichalB5AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy i koleżanki. Spotkała mnie dosyć dziwna sytuacja. W sobotę byłem swoim 3.2 na studiach, trasa S przez godzinę prędkości około 120-140 km/h. Wróciłem postawiłem auto do poniedziałku i w drodze do pracy pojawił mi się komunikat o niskim stanie płynu chłodniczego. W zbiorniczku było może 4cm na dnie, a pod wałem korbowym z przodu silnika mokro od płynu aż kapało. Po 8h wróciłem do domu, uznałem że nie mam daleko, a płynu trochę jest więc dolałem dopiero w domu. Zdjąłem osłonę pod silnikiem, uzupełniłem płyn postawiłem na kobyłkach, silnik pracował na jałowych przez ponad pół godziny i wyciek się nie ujawnił. Pojechałem na Skę do najbliższego węzła i z powrotem i wycieku nadal brak. Temperatura w normie, ciśnienia w zbiorniczku nie ma, niby wygląda, jakby wszystko było w porządku z ale martwię się żeby w trasie mi znowu gdzieś nie wyrzucił płynu. Jakieś sugestie? Wiem, że centralnie nad wałem korbowym jest pompa, króciec i termostat, ale nic nie daje oznak nieszczelności. Ktoś może coś ciekawego podpowie?IMG_20240409_194139.thumb.jpg.eff8cb5f0f9094aa7681e8b9b302b1fd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym czasie pewnie pompa wody już puszcza na simmeringu. Przejedź się dłuższy czas na obrotach 5000 i wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był ciekawy rozwiązania problemu, okazało się, że króciec od węża do chłodnicy jest już powyginany od ciepła i w jednym miejscu połamany tak, że brakuje rowka pod uszczelkę. Jakieś papudraki próbowały to naprawić silikonem, ale to nie tędy droga. Kupiłem nowy króciec nr 06E121168B, rozłożyłem, wyczyściłem, zalałem płynem i odpowietrzyłem. Temat zamknięty, wycieków brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...