Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działające czujniki parkowania


PiotrZST

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem jak w temacie. Po wrzuceniu wstecznego jeden długi sygnał dźwiękowy i nic więcej. Dziś zdjąłem zderzak i zmierzyłem wiązkę elektryczną i jest okej, czujniki podczas dotyku nie czuć, aby drżały.

Wymieniac cały sterownik czy jakieś inne sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności sczytać błędy, będzie tam widoczne co jest przyczyną deaktywacji. Może być czujnik, wiązka, głoŝniczek itp... Powodów może być wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Archiwum napisał(a):

któryś z czujników pdc do wymiany 

Czyli nawet jeżeli jeden jest uszkodzony to reszta nie będzie działać? Pytam bo sa podłączone równolegle, więc chyba powinny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wystarczy żeby jeden miał usterkę i system zostaje ze względów bezpieczeństwa deaktywowany. Podobnie gdy głośniczek lub wiązka mają usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, PiotrZST napisał(a):

Witam, problem jak w temacie. Po wrzuceniu wstecznego jeden długi sygnał dźwiękowy i nic więcej. Dziś zdjąłem zderzak i zmierzyłem wiązkę elektryczną i jest okej, czujniki podczas dotyku nie czuć, aby drżały.

Wymieniac cały sterownik czy jakieś inne sugestie?

Ło chłopie to się z tym zderzakiem ładnie pośpieszył. Zrób jak zaleca kolega @Muskel1. Najprawdopodobniej jeden czujnik przestał działać i dlatego takie cyrki wyszły. Podłączając komputer dowiesz się nawet który z czujników jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...