Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Która wersja VCDS dla B9?


mcemsi

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mam 11.11 ale ta już sie tu do niczego jak widzę nie nadaje. Błąd za błedem przy próbie odczytania czegokolwiek.

 

Bez jakichś cudów - chcę ją tylko do m.in. podejrzenia błędów , ewentualnie kasowania przeglądów itp

Edytowane przez mcemsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego obsłuży mój rocznik auta?  Pytam bo opisy często mówią o wsparciu modeli do 2017/2018

 

hex.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pirat. Po drugie szrot i nie obsługuje wszystkich sterowników w MLBevo i nowszych MQB.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli VCDS to tylko oryginał, ale kosztuje swoje, choiaż ja uważam, że skoro stać kogoś na auto za 150 k, to i kupno oryginalnego VCDS nie powinno być problemem. Na wszystko do auta jest, na program, na felgi itp.. ale jak chodzi o program diagnostyczny, to zaczyna się dziadowanie i kupywanie  najtańszego szrotu.

 

Na Twoje potrzeby wystarczy Ci OBD11, skoro uważasz, że oryginalny VCDS jest dla Ciebie za drogi.

Alternatywnie tak jak @Dev wyżej napisał VCP. Jest cenowo między OBD11 a VCDS. Przyczym należy dodać, że VCP do diagnozowania jest moim zdaniem nieco gorszy od VCDS, gdyż jest wolniejszy.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2024 o 09:07, Muskel1 napisał(a):

choiaż ja uważam, że skoro stać kogoś na auto za 150 k, to i kupno oryginalnego VCDS nie powinno być problemem.

tez nie generalizujmy... Bo to samo mozna powiedziec ze skoro stac kogos na auto za 150k to powinno byc stac na aktywacje rozpoznawania znakow w serwisie czy dolozoenie i aktywowanie autohold w serwisie... a robimy to sami dzieki forum. Kazdego wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj moze nie chodzi o same kwoty a o sprawdzony sprzet który nie narobi syfu w elektronice auta

wiec warto wydac kase na coś sprawdzonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dev napisał(a):

tutaj moze nie chodzi o same kwoty a o sprawdzony sprzet który nie narobi syfu w elektronice auta

wiec warto wydac kase na coś sprawdzonego

Oraz fakt, że te klony nie łączą się ze wszystkimi sterownikami i nie są w stanie zmienić niektórych kodowań czy adaptacji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Koalakm napisał(a):

to powinno byc stac na aktywacje rozpoznawania znakow w serwisie

Otóż nie jest to to samo. Aktywując jakieś funkcje nie kupujesz piratów i nie szkodzisz jakiejś firmie. Klony to piraty czyli kradzież dóbr także intelektualnych. Nie wiem dlaczego o tym nie pomyślisz. Chyba że Ty chętnie pracujesz za darmo, wtedy mogę zrozumieć Twój tok rozumowania.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Dev napisał(a):

tutaj moze nie chodzi o same kwoty a o sprawdzony sprzet który nie narobi syfu w elektronice auta

wiec warto wydac kase na coś sprawdzonego

no tak rozumiem

22 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Otóż nie jest to to samo. Aktywując jakieś funkcje nie kupujesz piratów i nie szkodzisz jakiejś firmie. Klony to piraty czyli kradzież dóbr także intelektualnych. Nie wiem dlaczego o tym nie pomyślisz. Chyba że Ty chętnie pracujesz za darmo, wtedy mogę zrozumieć Twój tok rozumowania.

piracenie rozumiem ze jest zle, ale czesto wynika z kosztow (czesto jak widac jednak bardzo wysokich). To troche podobnie bylo z grami na PC, a kiedys i na konsole - piracenie bylo tez wynikiem "przesadzonych" cen  a moze mentalnosci... 

To nie chodzilo o to ze to jest to samo (bo nie jest) , ale moj wpis mial na celu odniesienie sie do Twojego wpisu o kosztach:

W dniu 16.04.2024 o 09:07, Muskel1 napisał(a):

choiaż ja uważam, że skoro stać kogoś na auto za 150 k, to i kupno oryginalnego VCDS nie powinno być problemem.

 

to skoro stac Cie na auto za 150k to aktywacji dokonuj tylko w ASO - tak bedziemy najbezpieczniej i po "bozemu" - bo te aktywacje chyba powinny byc robione w ASO - aby na serwerze byl slad i wpis - gdzie potem jak sprzedajesz auto i nowy wlasciciel pojedzie do ASO i beda mu zalozmy robic aktualizacje oprogramowania to juz wszystko co bylo poza serwisem aktywowane nie bedzie ponownie dzialac...

Dlaczego osoby na forum korzystaja z tutoriali, instrukcji aktywacji (oczywiscie swietnych i bardzo pomocnych)? No nie dlatego ze tak bardzo lubia "pogrzebac sami" (choc oczywiscie to tez prawda), ale glownie, glownie ze wzgledu na koszty. Wiec to nie jest tak ze masz auto za 150k to plac za wszystko. Takich osob - ktore stac na auto za 150k i potem zlecaja wszystko w ASO  - jest bardzo malo - wlasnie ze wzgledu na koszty, moze na nature ludzka :) - skoro jest opcja ze zrobie to sam i mam 0,5k, 1k, 2k, 5k w kieszeni to robimy samodzielnie :)

Zebysmy sie dobrze zrozumieli, moj wpis dotyczyl generalizowania - nie napisalem nigdzie ze piracenie jest dobrem (przeczytaj jeszcze raz moja wypowiedz).

Nikt nie pracuje za darmo. Dla jasnosci - glownym "zadaniem" pracy jest przynoszenie dochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś oferował Ci zakup kradzionego telefonu za 1/4 ceny, przyczym Ty byłbyś świadomy tego, że telefon ten jest kradziony, kupiłbyś go?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...