Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik poziomu oleju w A4 B7


grzeniu82

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem czujnik poziomu oleju i nadal świeci się kontrolka niskiego poziomu, dodam że czujnik to używka. Proszę o podpowiedź co może być nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś. Dodatkowo warto by odczytać w ogóle błąd, bo może być kabel przetarty i żadna wymiana czujnika nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega @Langista napisał, pierwsze co powinno się zrobić to podłączyć auto pod kompa. A druga sprawa to wszelkie czujniki należy kupować w ASO, nie są w cale takie drogie. W audi B6/B7 są silniki , które montowane były w skodzie lub seacie, więc można o nie zapytać w ASO skody/seata - ja tak robię - mają tam lepsze ceny, a części takie same (idziesz do ASO z numerem części audi lub symbolem silnika i ci ją sprzedają). W zeszłym tygodniu kupowałem tak czujnik temperatury do B6. W ASO skody płaciłem za niego 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Lukasz_mk2 napisał(a):

W zeszłym tygodniu kupowałem tak czujnik temperatury do B6. W ASO skody płaciłem za niego 100zł

Czujnik temperatury może i kosztuje 100zł ale czujnik poziomu oleju w ASO kosztuje 5x więcej:facepalm:

Edytowane przez lucasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać kupując używki na pewno można trochę zaoszczędzić 😉

Zwłaszcza jak nie masz warunków i montaż/demontaż musisz robić u mechanika.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki nie działają jak należy, a używki są zepsute. Jedynie z firmy Hella można brać bo on na pierwszy montaż szedł i ma obie funkcje czyli temperatura oleju i jego poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, grzeniu82 napisał(a):

Wymieniłem czujnik poziomu oleju i nadal świeci się kontrolka niskiego poziomu, dodam że czujnik to używka. Proszę o podpowiedź co może być nie tak.

To masz nauczkę na przyszłość, że najpierw odczytuje się błędy, które podpowiedzą, jaki rodzaj usterki występuje. Może być walnięty czujnik, może być przerwa w obwodzie, brak sygnału, sygnał niezrozumiały, brak komunikacji itp. To, że jest kontrolka na desce nie oznacza, że czujnik jest do wymiany.

Najlepiej podpiąć vcdsa, bo te uniwersalne skanery pokazują najczęściej tylko kody błędu, a ważny jest jak już wspomniałem jego opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...