Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Które opony na lato - DUNLOP vs BRIDGESTONE ?


fastest

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie zaginelo moje wczesniejsze pytanie ...

Mam dylemat po zmianie opon, tzn ktore wrzucic na przód (chodzi o jakość opon które lepsze) Micheliny czy Bridgestony ?

Michelin Pilot Sport, model jak w tej aukcji, indeks prędkości 88Y aktualnie są na tyle

http://www.allegro.pl/item637315036_opony_michelin_pilot_sport_225_40_r18_cena_za_2szt.html

Bridgestone S-02 ZR18, które są z przodu

Bridgestone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to jest ciezkie pytanie :kox: , mysle ze na przod powinienes zalozyc nie te ktore sa lepsze, bo to bedzie trudno stwierdzic, tylko te ktore sa mniej twarde i sportowe niz te drugie :polew: , masz naped na przod = przod szybciej sie zuzywa, jak wlozysz tam twardsze opony niz na tyle to beda lyse 3 x szybciej niz te na tyle :gwizdanie:, ja rozumiem to w tych kategoriach, nie bede sie wypowiadal jesli chodzi o inne kryteria :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę na bridgestonach i że czywiście szybko się ścierają :disgust: następnym razem wybiorę dunlopy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja coś o Dunlopach. Zimówki wintersport rewelacja.

Ale co do letnich mam mieszane uczucia. Ja na służbowym mam od nowości 01 a szwagier kupił nówki sport maxx.

I jedne i drugie są głośne. Dziwny dźwięk jakby łożyska. U mnie to jeszcze ok może już trochę wyjeździły ale u niego

są nówki i też taki hałas.

Jak na taką oponę to troszkę za mało żeby ją chwalić.

U siebie na A4 mam Kumho Ecsta i w rozmiarze 18/225/40 są bardzo ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja coś o Dunlopach. Zimówki wintersport rewelacja.

Ale co do letnich mam mieszane uczucia. Ja na służbowym mam od nowości 01 a szwagier kupił nówki sport maxx.

I jedne i drugie są głośne. Dziwny dźwięk jakby łożyska. U mnie to jeszcze ok może już trochę wyjeździły ale u niego

są nówki i też taki hałas.

Jak na taką oponę to troszkę za mało żeby ją chwalić.

U siebie na A4 mam Kumho Ecsta i w rozmiarze 18/225/40 są bardzo ciche.

Wintersporty rewelacja, sam na takich jeżdzę w zimie :good:

Kumho Ecsta też bardzo dobre opony, miałem takie na 17".

Co do Dunlopów SP01 to rewelacyjne nie są. Zresztą można się spotkać że użytkownicy na nie narzekają. Poprostu nie wyszedł ten model producentowi. SP Sport Maxx to są dobre opony jednak SP Sport Maxx TT podobno jest trochę lepszy. W przypadku Dunlopa świetne są V-ki: SP 9000 i SP 9090 - warto je kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeks32 , Audik kupiony był w DE w Sierpniu na nówkach oponach , a na dzień dziesiejszy szukam nowych kapci bo te sie do niczego nie nadają ;( przebieg ok 30 tys km :cool1: fakt jest jeden na wode faktycznie rewelacja

Ale pewnie RZ18 potenzy miales tak?? To niby sportowa i szybciej sie ściera. W mniejszych rozmiarach raczej nie powinno tak byc :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie RZ18 potenzy miales tak?? To niby sportowa i szybciej sie ściera. W mniejszych rozmiarach raczej nie powinno tak byc :mysli:

Raczej rozmiar opony nie ma wpływu na ścieralność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dokladnie to mialem na mysli... Sportowe (znaczy pseudo sportowe bo to nie slicki) sa przewaznie wiekszych rozmiarów o niższych profilach... I wiekszość ma oznaczenie np ZR17 co swiadczy o tym że jednak jej właściwości beda prowadziły do szybszego ścierania sie... Przynajmniej tak mysle :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja coś o Dunlopach. Zimówki wintersport rewelacja.

Ale co do letnich mam mieszane uczucia. Ja na służbowym mam od nowości 01 a szwagier kupił nówki sport maxx.

I jedne i drugie są głośne. Dziwny dźwięk jakby łożyska. U mnie to jeszcze ok może już trochę wyjeździły ale u niego

są nówki i też taki hałas.

Jak na taką oponę to troszkę za mało żeby ją chwalić.

U siebie na A4 mam Kumho Ecsta i w rozmiarze 18/225/40 są bardzo ciche.

W pełni zgodzę się z tą opinią - miałem Dunlop 01 w rozmiarze 205/55/16 a teraz mam Kumho Ecsta KU31 225/40/18 i sa duuużo cichsze od Dunlopów. Do tego Dunlopy nosiło na mokrym :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Dunlop sp sport 9000 i powiem że są rewelacyjne...i wiem co mówię...od jakiegoś czasu miedzy francją a anglią descz-słońce..i tak w kółko...naprawdę sprawdzają się w każdych warunkach i nie zauważam żeby się jakoś szybko ścierały albo były głośne..zastanawiam się tylko na następczyni sp sport 9000 czyli sport maxx jest lepsza czy nie...musze gdzieś przetestować ją..jeśli będzie kiła zostaje przy tych... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak. nie jesteśmy specami od opon więc pozostają tylko subiektywne odczucia. w tamte lato miałem na przodzie sp 9090 - głosne, na mokrym bardzo słabe ( non stop włączał się ABS) nie polecam. dałem je na tył a na przód kupiłem sport maxx - rewelacja na mokrym, troszkę głosne ale minimalnie. podsumowując: polecam jak najbardziej DUNLOP SPORT MAXX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napsize po raz kolejny do przemieszczania sie z punktu A do punktu B to dobra jest i Barum Bravuris, to jazdy ekstremalnej/sportowej dla mnie do przednionapedowki to DSMaxx to kiła!! zero trakccji na suchym!! podkreslam zero!! na tej oponie nie da sie ruszyc jak ma sie spory zapas mocy i momentu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napsize po raz kolejny do przemieszczania sie z punktu A do punktu B to dobra jest i Barum Bravuris, to jazdy ekstremalnej/sportowej dla mnie do przednionapedowki to DSMaxx to kiła!! zero trakccji na suchym!! podkreslam zero!! na tej oponie nie da sie ruszyc jak ma sie spory zapas mocy i momentu!

chyba Cię kolego trochę fantazja poniosła z tą ekstremalnie sportową jazdą :polew:

jak to nie mozna ruszyć? o co Ci chodzi? myslę że możemy mieć porównywalny moment i ja ruszam bez problemu :cool1:

nie mieszaj chłopakowi w głowie bo to naprawdę świetna opona. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to akurat wiem o czym pisze, ty zapewne nie! Porownywalny moment? U mnie bylo 276Ps i 451Nm, porownywalny wiec? Na Yokohama Parada auto wystrzeliwalo do przodu jak z procy na DSMaxx nie dalo sie ruszyc z miejsca, mozna bylo spalic cala opone a ono i tak nie pojechalo. Ja kolego jak cos pisze to nie sa to informacje wyssane z palca badz przekazane przez kolegow albo ich kolegow! Startowałem na tej oponie w MPWR wiec zanim nastepny raz napiszesz ze kogos poniolsa fantazja to pomysl czy to przypadkiem nie ciebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to akurat wiem o czym pisze, ty zapewne nie! Porownywalny moment? U mnie bylo 276Ps i 451Nm, porownywalny wiec? Na Yokohama Parada auto wystrzeliwalo do przodu jak z procy na DSMaxx nie dalo sie ruszyc z miejsca, mozna bylo spalic cala opone a ono i tak nie pojechalo. Ja kolego jak cos pisze to nie sa to informacje wyssane z palca badz przekazane przez kolegow albo ich kolegow! Startowałem na tej oponie w MPWR wiec zanim nastepny raz napiszesz ze kogos poniolsa fantazja to pomysl czy to przypadkiem nie ciebie!

nie wzniecaj się tak :gwizdanie: kolega chyba nie będzie startował swoim wozidłem w rajdach :polew: do normalnej jazdy z zacięciem sportowym oponka jest :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do normalnej jazdy z zacięciem sportowym oponka jest :kox:

do normalnej to juz pislaem wyzej ze jest ok ale nie do jazdy z zacieciem sportowym...... zreszta, mow do słupa słup jak pupa......... Prawdziwa polska mentalnosc, nawet jak pokazesz to i tak nie uwierze, tlumaczysz tlumaczysz, a on i tak swoje...........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wytlumacz mi w czym jest swietna? skoro na suchym przy ostrym ruszaniu gubi trakcje, skoro na mokrym przy ostrym wejsciu w zakret nie trzyma to w czym ona jest swietna? bo nazywa sie Sport Maxx? Czy dlatego bo sie wykosztowales? Jezdziles w ogole kiedykolwiek na naprawde dobrej oponie? Masz jakies porownanie? Jezeli tak to prosze o przyklady, konkrety! Mowie oczywiscie o nowych oponach a nie 5letnich uzywkach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ostrym ruszaniu żadnej trakcji u mnie nie gubi, na mokrym trzyma się jak przyklejona. jeszcze ani razu - nawet przy ostrym hamowaniu - nie właczył mi się ABS. dla porówniania sp 9090 była dużo gorsza. my tu rozmawiamy o normalnej, lekko sportowej jeździe a nie o rajdach. skończ już te wywody kolego. już naprawdę nudny jesteś. serio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...