Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Spadające obroty w czasie hamowania w A4 B7 2.0TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie.

Mam problem ze spadającymi obrotami w czasie hamowania. 
Sytuacja dzieje się kiedy silnik jest nagrzany.

 

Podczas działania klimatyzacji czyli większego obciążenia silnika sytuacja się pogłębia.

Macie jakieś propozycje od czego zacząć szukać usterki?

Póki co nie robiłem jeszcze dniagnostyki. Na dniach się za to zabiorę lecz chciałbym teoretycznie dostać od was jakieś wskazówki gdzie szukac przczyny.

Edytowane przez swIP

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Kiedyś sam szukałem przyczyny takiego zachowania w blb. Ludzie pisali, że to wina pompy olejowej. Potem miałem to samo na pompie od 1.9 i dalej mam to samo na oryginalnym silniku BKD, którego przełożyłem. Jak będziesz coś wiedział dawaj znać :D. Nie jest to częste zachowanie ale raz na jakiś czas się zdarza, czy to jak wrzucę na luz i będę powoli się toczył, czy przy dojeździe do świateł na biegu i wciśnięciu sprzęgła przy dohamowaniu. 

Edytowane przez monthrey12

Opublikowano

Obniżenie obrotów w czasie wyhamowania jest spowodowane ekologią (zmniejszenie wytwarzania CO² i innych szkodliwych dla środowiska czynników). Pracujący na wolnych obrotach silnik w czasie postoju musi mieć obniżone obroty. Dlatego spadają one gdy pojazd zatrzymuje się.

Opublikowano

Jedno trzeba ustalić, w jaki sposób hamujesz i o ile spadają obroty?

Opublikowano
2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Obniżenie obrotów w czasie wyhamowania jest spowodowane ekologią (zmniejszenie wytwarzania CO² i innych szkodliwych dla środowiska czynników). Pracujący na wolnych obrotach silnik w czasie postoju musi mieć obniżone obroty. Dlatego spadają one gdy pojazd zatrzymuje się.

Okej ale Ty mówisz o normalnych obrotach jałowych? Tutaj jest taka sytuacja, że przy wrzuceniu na luz i np toczeniu się do świateł po naciśnięciu hamulca obroty spadają poniżej obrotów jałowych i silnik zaczyna telepać do momentu aż się samochód zatrzyma. 

Edytowane przez monthrey12

Opublikowano

Mówię o obrotach jałowych przy zatrzymywaniu się. Gdy auto jeszcze się toczy (nawet powoli) obroty biegu jałowego są wyższe nieżeli gdy auto nagle się zatrzyma. Spadają wtedy znacznie i wzrastają automatycznie gdy wysprzęglasz aby rucszyć. 

Opublikowano
9 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Mówię o obrotach jałowych przy zatrzymywaniu się. Gdy auto jeszcze się toczy (nawet powoli) obroty biegu jałowego są wyższe nieżeli gdy auto nagle się zatrzyma. Spadają wtedy znacznie i wzrastają automatycznie gdy wysprzęglasz aby rucszyć. 

Spadłyby by w takim stopniu, że będzie wrażenie gasnącego silnika? Coś w stylu ,,jedziemy na biegu, zatrzymujemy się i zapomnimy o wciśnięciu sprzęgła"?. Nawet jeżeli jest to jakiś problem to nigdy zbytnio się w jego temat nie zagłębiałem. Nie jest to uciążliwe, występuje co jakiś czas, nawet jak bym na 30 światłach stawał w ten sam sposób to zdarzy się to może z 2-3 razy. 

Edytowane przez monthrey12

Opublikowano

Dławić się nie powinien.

Opublikowano
20 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Dławić się nie powinien.

No właśnie, podobne objawy na blb,bkd i bpw brata. Trudno, bez sensu przynajmniej w moim przypadku tego szukać :)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 20.06.2024 o 11:18, Monti napisał(a):

Kiedyś sam szukałem przyczyny takiego zachowania w blb. Ludzie pisali, że to wina pompy olejowej. Potem miałem to samo na pompie od 1.9 i dalej mam to samo na oryginalnym silniku BKD, którego przełożyłem. Jak będziesz coś wiedział dawaj znać :D. Nie jest to częste zachowanie ale raz na jakiś czas się zdarza, czy to jak wrzucę na luz i będę powoli się toczył, czy przy dojeździe do świateł na biegu i wciśnięciu sprzęgła przy dohamowaniu. 

Mam to samo właśnie. Zauważyłem, że sytuacja się coraz częściej powtarza.
Za kilka dni bo właśnie ogarniam pompowtryski zabieram się za to.
Jak mnie wkurza ten kibel już.


 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.