Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana licznika na kolorowy FIS i problem DEV Error w A4 B6


Daglass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z racji iż zalał mi się licznik wymieniam na kolorowego fisa.Mój rocznik  to 2001 ale niestety z tego rocznika licznik w kolorze nie moge dostac więc zakupiłem licznik z rocznika 2002 z końcówką J Mam Tylko VCDS i VAG Commandera. Zgrałem Wsady z obydwóch liczników i spisałem piny dodatkowo spisałem stan km starego licznika aby wpisać go w nowy.Przy zmianie licznika na ten z kolorem odrazu zauważyłem że stan km różni się od tego co podaje commander licznik wskazuje 325tys a commander 525tys dlaczego tak jest?Nie działa tez radio.Więc w ramach testów wgrałem wsad z mojego starego licznika do tego nowego-radio zaczeło działać ale na wskaźniku km pokazał się DEV i ERROR czy zerowanei lini wsadu w kanale 06 i 07 załatwi sprawe?Czy gdzieś znajde opis tego wsadu która linijka za co odpowiada?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że ktoś w przeszłości zmienił przebieg z auta, z którego dostałeś licznik, zrobił to jednak nieudolnie. @Banan lub @pila24 może tu pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

No też mi się tak zdaje nic czekam więc na kolegów zoabczymy co oni na to powiedzą.

 

Edytowane przez Daglass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na Angielskim forum orginalny wsad z tego licznika niestety dalej po wgraniu swieci DEF i ERROR obawiam się że ten zegar może być jakiś uwalony gdyż na starym wsadzie(tak jak zakupiłem) w VCDS blok Zestaw Wskaźników przy logowaniu pokazuje mi w tabeli extras Vin a na koncu jakieś dziwne znaki..Najgorsze jest że nie moge wpisać żadnego Pinu aby zrobić adaptacje bo co chwile rozłącza mi komunikacje.Sprawdziłem na moim orginalnym liczniku nie ma takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wgrać oryginalny wsad z tego licznika i żaden inny , inaczej zawsze bedzie def error. 

Te liczniki od rocznika modelowego 2002 sa szyfrowane i dlatego nie mozna kopiować wsadów. A tym bardziej mieszać 2001 z późniejszymi (inna struktura wsadu )

 

Może ktoś już grzebał cos we wsadzie, mozna spróbować ręcznie przepisać immo ale to potrzebny sprzęt - jak chcesz możesz mi ten nowy zegar podesłać i wsad ze starego i powinno się udać ogarnąć.

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka banan. Wyślij mi na maila dane do wysyłki : [email protected]

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...