Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niezidentyfikowany dźwięk podczas jazdy w A4 B8


Osa001

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam taki problem z dźwiękiem który wydobywa się podczas jazdy ale powyżej prędkości 90km/h, czym szybciej tym dźwięk jest bardziej intensywny. A zaczęło się od tego że jechałem do pracy autostrada i nagle padła mi klima. Zatrzymałem się sprawdzić pod maską, odpaliłem klima działa ale słabo bo widać że jeden wężyk mi pękną ale teraz mam taki problem ze pojawił się taki dźwięk jak na filmiku. Sprawdzałem już całe podszybie, dmuchawę itp i nie ma nic uszkodoznego. Jak wyłączę całkowicie dmuchawę, ac i nic nadal tak warkocze. Zaznacze ze dziwek wydobywa sie z podszybia przy samym srodku jak glosnik i nadmuch na szybe. Film: 

 

Edytowane przez Osa001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padła klima i co było w związku z tym robione? Dysza rozprężna zapchana i pewnie parownik też. Sprawdź podczas jazdy jakie masz ciśnienie w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęknięty wężyk był, wymieniony i klima nabita śmiga dobrze. Ale teraz to dyrczy niemiłosiernie. Na trasie 1000km dyrczy z godzinę jazdy i przestaję chyba że się zatrzymam to znowu zaczyna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwięk jest tylko podczas jazdy  ? Im szybciej jedziesz tym bardziej intensywny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dekiel 13 napisał(a):

Dzwięk jest tylko podczas jazdy  ? Im szybciej jedziesz tym bardziej intensywny ?

Dokładnie tak, dźwięk zaczyna się od 90km/h , a jak jadę 160 to tak to głośno wali że radio na full tego nie zagłuszy. Sprawdzałem wszystkie osłony, od spodu, zdejmowałem podszybie wszystko rozkręcałem sprawdzałem i siedzi sztywno. Już myślałem że klapa się urwała, ale streujac maualnie panelem nawiewu, chodzi prawidłowo. Test klap też robiony we vcds i nic. Wszystko bez błędnie. Najgorsze to że już z 10 mechaników szukało kombinowało i twierdzi że pierwszy raz taki przypadek i nie wiedzą co to.

Edytowane przez Osa001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że zależy to od pędu powietrza i tego musisz się upewnić i szukać pod tym kątem.

Auto na podnośnik kolumnowy , wsiadasz odpalasz , i jedziesz . Jesli nie bedzie brzęczeć ewidentnie przyczyna jest pęd powietrza podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dekiel 13 napisał(a):

Wygląda na to że zależy to od pędu powietrza i tego musisz się upewnić i szukać pod tym kątem.

Auto na podnośnik kolumnowy , wsiadasz odpalasz , i jedziesz . Jesli nie bedzie brzęczeć ewidentnie przyczyna jest pęd powietrza podczas jazdy.

Sprawdzone na podnośniku i nie jest to wina klimy, ewidnietnie coś w kącie przy głośniku napierdziela plastikowy brzek czym szybciej tym głośniej. Ale którędy by tam powietrze się dostawało, wentylator dam na fulla i cisza. A przy prędkości nawala 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś się obluzowało lub jest niedokręcone albo coś po prostu wpadło. wydaje mi się że to na zewnatrz tym bardziej że zależne to jest od nawiewu powietrza podczas jazdy. Teraz maskę otwórz i szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...